як правильно с€катис€ при нежит≥?
як правильно с€катис€ при нежит≥?
як правильно с€катис€ при нежит≥?

Ќайб≥льш неприЇмним ≥ набридливим симптомом простудних захворювань, мабуть, можна назвати нежить. ѕогодьтес€, ц≥ла мука, коли забитий н≥с не даЇ нормально дихати н≥ вдень, н≥ вноч≥. ўоб швидше позбавитис€ в≥д под≥бного покаранн€, люди використовують р≥зн≥ методи л≥куванн€, але майже вс≥ очищають забитий н≥с с€канн€м. Ќещодавно вчен≥ з'€сували, що с€катис€ потр≥бно вм≥ти. Ќ≥ в €кому раз≥, ви€вл€Їтьс€, не можна очищати н≥с одночасно з двох н≥здр≥в. ћедики вважають, що дл€ застудженого людини с€катис€ таким чином шк≥дливо ≥ нав≥ть небезпечно.

«а за€вою фах≥вц≥в, цей традиц≥йний спос≥б очищенн€ носа ускладнюЇ вих≥д слизу, п≥дн≥маючи њњ в пазухи, ≥ упов≥льнюЇ в≥дт≥к мокроти.

”чен≥ провели експеримент, п≥д час €кого пропонували добровольц€м з нежиттю кашл€ти, чхати ≥ с€катис€. ” цей момент проводилас€ комп'ютерна томограф≥€ мозку учасник≥в. ” контрольн≥й груп≥ перебували учасники, у €ких не було нежит≥, њм у н≥здр≥ було введено непрозорий барвник.

” ход≥ експерименту вчен≥ переконалис€, що кашель ≥ чханн€ практично не створюють н≥€кого тиску в носових порожнинах. јле при с€канн≥ в порожнинах виникаЇ сильний тиск ≥ частини слизу щоразу потрапл€ють пр€мо в пазухи носа.

¬ченим поки не вдалос€ до к≥нц€ з'€сувати, чи шк≥дливо це дл€ самих пазух, але п≥д час гострих в≥русних захворювань в≥руси ≥ бактер≥њ, що мешкають в слизу, мають легкий доступ до носових пазух, а через них проникають дал≥ в орган≥зм, викликаючи б≥льш серйозн≥ захворюванн€.

—аме тому л≥кар≥ рекомендують п≥д час хвороби позбавл€ти в≥д слизу правильним способом: спочатку м'€кими видавлюючими рухами одну н≥здрю, пот≥м - ≥ншу. ÷е допоможе запоб≥гти сильному тиску, €кий змушуЇ слиз ос≥дати в носових пазухах.


17.11.2015