—учасн≥ мами стали б≥льш осв≥ченими
—учасн≥ мами стали б≥льш осв≥ченими
—учасн≥ мами стали б≥льш осв≥ченими

ўе пару дес€тил≥ть тому заводити д≥тей ж≥нки прагнули в б≥льш ранньому в≥ц≥. Ѕ≥льше того, серед д≥вчат-п≥дл≥тк≥в ваг≥тн≥сть була досить частим €вищем. јле з роками нам≥тилас€ тенденц≥€ заводити д≥тей в б≥льш зр≥лому в≥ц≥, особливо в розвинених крањнах. ¬т≥м, це не означаЇ, що кожна з цих ж≥нок робить св≥домий виб≥р, у багатьох випадках ваг≥тн≥сть буваЇ незапланованою.

” наш≥ дн≥ б≥льш≥сть ж≥нок, €к ≥ ран≥ше, народжують д≥тей, будучи в шлюб≥, але в 2008 роц≥ в —Ўј було зареЇстровано рекордну к≥льк≥сть позашлюбних д≥тей - 41%. ѕри цьому, в 1990 роц≥ цей показник становив 28%. Ѕлизько 14% сучасних ж≥нок народжуЇ п≥сл€ 35 рок≥в, ≥ т≥льки 10% стають мамами до 20 рок≥в. ” 1990 роц≥ на д≥вчат-т≥нейджер≥в доводилос€ 13% полог≥в.

ўо стосуЇтьс€ осв≥ченост≥ мам, то в 2008 роц≥ 54% ж≥нок —Ўј народжували, маючи вищу осв≥ту, в той час €к в 1990 роц≥ вища середн€ осв≥та була у 41% матер≥в. —еред сучасних ж≥нок старше 35 рок≥в 71% зак≥нчили коледж чи ун≥верситет.

≈ксперти кажуть, що зниженн€ к≥лькост≥ пород≥ль-т≥нейджер≥в - позитивна тенденц≥€ дл€ сусп≥льства.

—ьогодн≥шн€ статистика показуЇ, що одна з семи ж≥нок народжують в≥ком старше 35 рок≥в. ” 1990 роц≥ т≥льки одна з одинадц€ти ж≥нок народжувала в такому в≥ц≥. ƒосл≥дники припускають, що це може бути пов'€зано з пол≥пшенн€м системи охорони здоров'€ ≥ новими методами л≥куванн€ безпл≥дд€. ўе одним фактором Ђподоросл≥шанн€ї матер≥в Ї прагненн€ спочатку отримати осв≥ту ≥ зробити кар'Їру, а зам≥жж€ ≥ народженн€ д≥тей залишаЇтьс€ на б≥льш усв≥домлений ≥ стаб≥льний пер≥од житт€.

16.11.2015