ўо краще: цукор чи його зам≥нники?
ўо краще: цукор чи його зам≥нники?
ўо краще: цукор чи його зам≥нники?

ѕро шкоду надлишку цукру в орган≥зм≥ в≥домо вс≥м. «айва вага, цукровий д≥абет, г≥пертон≥€, кар≥Їс. „им т≥льки не л€кають л≥кар≥, щоб пац≥Їнти знизили вживанн€ солодощ≥в. “им не менш, в≥д солодкого житт€ в≥дмовитис€ не так просто, €к не крути, а залежн≥сть наша в≥д таких ласощ≥в досить сильна.

Ѕагато людей бачать вих≥д у вживанн≥ цукрозам≥нник≥в, €к≥ й п≥дсолод€ть, ≥ не принесуть шкоди здоров'ю. ѕроте мало хто з л≥кар≥в ≥ споживач≥в впевнений у стов≥дсотков≥й корист≥ такоњ зам≥ни.

Ќещодавно в јнгл≥њ було проведено опитуванн€ 2000 споживач≥в, в результат≥ €кого з'€сувалос€, що б≥льш≥сть респондент≥в не впевнен≥ н≥ в тому, що зам≥нники цукру безпечн≥, н≥ в тому, що вони д≥йсно спри€ють схудненню.

55% респондент≥в використовують цукрозам≥нники дл€ того, щоб контролювати вагу. ѕри цьому 38% припускають, що ц≥ харчов≥ добавки допоможуть в схудненн≥, а 18% упевнен≥, що зам≥нники н≥чим њм не допоможуть.

Ќа сьогодн≥шн≥й день проведено вже чимало досл≥джень дл€ того, щоб з'€сувати, чи можуть цукрозам≥нники вплинути на втрату ваги.

ƒостов≥рно в≥домо, що цукрозам≥нники знижують калор≥йн≥сть њж≥ ≥ напоњв. “им б≥льше, що вчен≥ стверджують, що нав≥ть невелике зниженн€ калор≥йност≥ њж≥ спри€Ї утриманню стаб≥льноњ ваги.

” план≥ безпеки чверть опитаних з≥зналис€, що не волод≥ють достов≥рною ≥нформац≥Їю про нешк≥длив≥сть зам≥нник≥в, 31% впевнен≥, що все залежить в≥д к≥лькост≥ вживаних зам≥нник≥в. “акож 44% виступають проти вживанн€ штучних ≥нгред≥Їнт≥в в њжу, а 30% впевнен≥, що цукрозам≥нники шк≥длив≥ саме через своЇ штучнепоходженн€.

” той же час фах≥вц≥ заспокоюють, кажучи, що перед тим, €к поступити в продаж, кожен вид зам≥нник≥в цукру проходить р€д строгих випробувань на €к≥сть та безпеку.

јле ц≥кавий к≥нцевий результат опитуванн€: незважаючи на те, що б≥льш≥сть людей не впевнен≥ в ефективност≥ та безпец≥ цукрозам≥нник≥в, вживають њх понад 82% опитаних.


12.11.2015