¬≥д ф≥зичного розвитку дитини залежать його розумов≥ зд≥бност≥?
¬≥д ф≥зичного розвитку дитини залежать його розумов≥ зд≥бност≥?
 ¬≥д ф≥зичного розвитку дитини залежать його розумов≥ зд≥бност≥?

„ому Ї д≥ти, €к≥ ≥ ф≥зично добре розвинен≥, ≥ розумов≥ зд≥бност≥ у них на висот≥, а Ї так≥, у €ких ≥ з≥ здоров'€м проблеми, ≥ ≥нтелектуальн≥ задатки слабк≥?

¬икористовуючи  “ зн≥мки мозку, вчен≥ провели досл≥дженн€, щоб вивчити зв'€зок м≥ж ф≥зичними зд≥бност€ми ≥ ≥нтелектуальними можливост€ми д≥тей у в≥ц≥ 9-10 рок≥в.

” ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ ви€вили, що у д≥тей, €к≥ перебувають в хорош≥й ф≥зичн≥й форм≥, б≥льш волокниста ≥ щ≥льна б≥ла речовина в головному мозку, а ц€ система в≥д≥граЇ важливе значенн€ при передач≥ сигнал≥в м≥ж р≥зними зонами мозку.

“епер стара приказка Ђ” здоровому т≥л≥ здоровий духї отримала чергове п≥дтвердженн€. ƒ≥ти в хорош≥й ф≥зичн≥й форм≥, за твердженн€м американських вчених, мають б≥льше б≥лоњ речовини в д≥л€нках мозку, що в≥дпов≥дають за пам'€ть ≥ навчанн€.

÷е говорить про те, що ф≥зично активн≥ д≥ти краще справл€ютьс€ з когн≥тивними завданн€ми, н≥ж њх б≥льш слабк≥ ф≥зично однол≥тки.

–ан≥ше под≥бне досл≥дженн€ за участю дорослих довело, що люди в хорош≥й ф≥зичн≥й форм≥ краще справл€ютьс€ з тестами на визначенн€ ≥нтелектуального р≥вн€.

ќсь ≥ виходить, що спорт, ф≥зична активн≥сть можуть надавати благотворний вплив на б≥лу речовину прот€гом усього житт€.

Ѕ≥ла речовина людського мозку €вл€Ї собою пучки нервових волокон, несучих сигнали з одн≥Їњ област≥ мозку в ≥ншу. “обто, чим щ≥льн≥ше б≥ла речовина, тим ефективн≥ша ≥ швидше нервова активн≥сть.

¬ даний час учен≥ намагаютьс€ з'€сувати, чи покращитьс€ активн≥сть б≥лоњ речовини дит€чого мозку, €кщо дитина почне займатис€ спортом ≥ зб≥льшить ф≥зичну активн≥сть.


28.10.2015