Ћ≥куватис€ можна через ≥нтернет?
Ћ≥куватис€ можна через ≥нтернет?
Ћ≥куватис€ можна через ≥нтернет?

¬чен≥ стверджують, що швидк≥ темпи розвитку ≥нновац≥йних технолог≥й ≥ повсюдний доступ до ћереж≥ ≥нтернет дозволить людин≥ менше в≥дв≥дувати л≥кар≥в.

ўоб переконатис€ в цьому, фах≥вц€ми було проведено досл≥дженн€ за участю 490 ос≥б.  ожен з цих людей мав €кесь хрон≥чне захворюванн€. ѕеред початком досл≥дженн€ вс≥ учасники були огл€нут≥ л≥кар€ми, €к≥ п≥дтвердили д≥агноз, при цьому виключивши на€вн≥сть у хворих депрес≥й або ≥нших психолог≥чних захворювань.

ќтже, на учасниках, €к≥ останн≥ п≥вроку страждали в≥д р≥зних хвороб, була протестована система дистанц≥йного л≥куванн€.

ƒобровольц≥ були розд≥лен≥ на три групи. ѕерша група пов≥домила докторам про своњ симптоми через листуванн€ по електронн≥й пошт≥ або через консультац≥ю по телефону, при цьому була змушена пов≥домл€ти про своЇ самопочутт€ медпрац≥вников≥ щодн€.

”часники другоњ групи мали доступ до консультац≥й медик≥в з де€кими обмеженн€ми, але мали можлив≥сть зв'€зуватис€ з експертом в раз≥ потреби. “рет€ група добровольц≥в могла звернутис€ за квал≥ф≥кованою допомогою т≥льки в екстрених випадках.

„ерез 8 тижн≥в учен≥ проанал≥зували отриман≥ дан≥: учасники першоњ групи в середньому сп≥лкувалис€ з медиками 68 хвилин за весь пер≥од, другоњ групи - 13 хвилин ≥ третьоњ групи - всього 5 хвилин.

” той же час, незалежно в≥д к≥лькост≥ хвилин консультац≥й у л≥кар€, вс≥ учасники п≥дтвердили, що частота про€ву ознак хвороби ≥ больов≥ в≥дчутт€ ≥стотно знизилис€.

06.10.2015