ўо впливаЇ на швидк≥сть процес≥в стар≥нн€?
ўо впливаЇ на швидк≥сть процес≥в стар≥нн€?
ўо впливаЇ на швидк≥сть процес≥в стар≥нн€?

„ому люди ≥ примати живуть довше ≥нших ссавц≥в? ¬чен≥ встановили причину: людина спалюЇ на 50% менше калор≥й. ” ход≥ досл≥джень з'€сувалос€, що чим пов≥льн≥ше метабол≥зм, тим довше розвиваЇтьс€ орган≥зм ≥ пов≥льн≥ше стар≥Ї.

—тар≥нн€ - процес незворотний, в≥н €вл€Ї собою зм≥ни структур ≥ функц≥й орган≥зму, €к≥ розвиваютьс€. ‘ах≥вц≥ встановили, що ≥снують в≥дм≥нност≥ в стар≥нн≥ р≥зних тип≥в кл≥тин. «алежить це в≥д специф≥ки функц≥њ кл≥тин, €ка залежить в≥д особливостей б≥ох≥м≥чних процес≥в в них.

ћи вс≥ добре знаЇмо, що у тварин р≥зна тривал≥сть житт€. ≤ це не тому, що у них по-р≥зному запрограмований процес стар≥нн€, причина в тому, що у них неоднаков≥ основн≥ б≥олог≥чн≥ властивост≥ орган≥зму. “акож вчен≥ визначили, що процес стар≥нн€ пов'€заний з особливост€ми пристосуванн€ до зовн≥шнього середовища, €к≥ формувалис€ в процес≥ еволюц≥њ.

” досл≥дженн≥ вчен≥ зад≥€ли 17 вид≥в р≥зних вид≥в примат≥в, оц≥нюючи в њх орган≥зм≥ виробленн€ двоокису вуглецю. ÷е дозволило зрозум≥ти, ск≥льки калор≥й спалюЇтьс€ за 10 дн≥в. ѕор≥внюючи результати з ≥ншими ссавц€ми, ви€вилос€, що нав≥ть сама активна людина спалюЇ менше калор≥й, н≥ж ≥нш≥ ссавц≥.

ƒо того ж ви€вилос€, що примати, що мешкають в зоопарках, щодн€ витрачають ст≥льки ж калор≥й, ск≥льки ≥ примати в дик≥й природ≥. «начить, мають значенн€ не т≥льки фактори навколишнього середовища ≥ ф≥зична активн≥сть. Ќов≥ досл≥дженн€ ставл€ть своЇю метою розкрити таЇмницю стар≥нн€ ≥ розвитку орган≥зму, а також ожир≥нн€ ≥ метабол≥чних розлад≥в.

ѕроцес стар≥нн€ привертаЇ увагу сучасних учених. ќдна з причин цього в бурхливому розвитку б≥олог≥чноњ науки. —учасна наука волод≥Ї можливост€ми поставити питанн€ про причини ≥ механ≥зми стар≥нн€ на експериментальну основу. ” наш≥ дн≥ активно розвиваЇтьс€ геронтолог≥€ (наука про стар≥нн€) ≥ гер≥атр≥€ (наука про хвороби ос≥б похилого в≥ку).


28.09.2015