¬≥д €ких л≥к≥в позбавити домашню аптечку?
¬≥д €ких л≥к≥в позбавити домашню аптечку?
¬≥д €ких л≥к≥в позбавити домашню аптечку?

„им повинна бути наповнена домашн€ аптечка? ƒе€к≥ препарати так м≥цно зас≥ли в наших аптечках, що ми перестали сумн≥ватис€ в њх ефективност≥. ѕри найменших недугах ми використовуЇмо њх, не замислюючись про њх негативний вплив на орган≥зм. ƒо €ких же л≥к≥в сл≥д ставитис€ з обережн≥стю ≥ не накопичувати њх в аптечц≥?

1. јсп≥рин

÷е самий звичний зас≥б дл€ боротьби з п≥двищеною температурою т≥ла. ƒ≥йсно, швидко потрапл€ючи в кров, лв≥н усуваЇ жар, знижуЇ тиск ≥ приносить полегшенн€ хворому. јле приймати асп≥рин можна зр≥дка, в екстрених ситуац≥€х. —права в тому, що в ньому м≥ститьс€ кислота, що негативно впливаЇ на слизову шлунка. ¬ окремих випадках вона може нав≥ть викликати кровотечу. —ьогодн≥ багато л≥кар≥ рекомендують приймати маленьк≥ дози асп≥рину дл€ проф≥лактики серцево-судинних захворювань, проте регул€рний прийом може призвести до виразок шлунково-кишкового тракту.

2. јнальг≥н

јнальг≥н наст≥льки звичний, що часто приймаЇтьс€ при будь-€ких видах бол≥в без призначень л≥кар€. јле €кщо в одиничному випадку препарат не здатний завдати шкоди здоров'ю, то тривале його застосуванн€ призводить до зменшенн€ к≥лькост≥ лейкоцит≥в у кров≥, €к≥ в≥дпов≥дають за ≥мунну систему.  р≥м того, анальг≥н здатний викликати алерг≥чн≥ реакц≥њ.

3. Ћоперам≥д (≤мод≥ум)

ƒоросл≥, €ких здолала д≥аре€, бачать в цьому препарат≥ пор€тунок. јле в останн≥ роки стали широко в≥дом≥ випадки дит€чоњ смертност≥ через цей препарат. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що потрапл€ючи в травну систему, препарат упов≥льнюЇ роботу кишечника, а у д≥тей може викликати справжн≥й парал≥ч м≥сцевоњ мускулатури. ƒорослим, особливо тим, хто страждаЇ шлунковими захворюванн€ми, так само сл≥д обережн≥ше приймати препарат. ¬≥н також може викликати тривалий запор.

4. ћезим

÷ей препарат ми Ђполюбилиї через наполегливу рекламу про його ефективн≥сть ≥ корисн≥сть. «а словами виробника, його спец≥альна оболонка не розчин€Їтьс€ в шлунку, збер≥гаючи вс≥ потр≥бн≥ ≥нгред≥Їнти. јле в ход≥ досл≥джень з'€сувалос€, що оболонка все-таки розчин€Їтьс€ ≥ дуже швидко, а тому речовини, що знаход€тьс€ в таблетц≥ просто не доход€ть до кишечника ≥ ви€вл€ютьс€ марними.

5. ѕрепарати в≥д кашлю ≥ нежит≥

як з'€сували досл≥дники, б≥льш≥сть з них - плацебо. јбсолютно даремн≥, хоча й нешк≥длив≥ дл€ людини, але накладн≥ дл€ наших гаманц≥в. ќсновна складова даних л≥к≥в - анестетики, €к≥ не л≥кують, а просто знеболюють на де€кий час.

6. ¬≥там≥ни

¬же багато хто розум≥Ї, що в≥там≥ни Ї скор≥ше потужним фармацевтичним б≥знесом, н≥ж панацеЇю дл€ м≥цного ≥мун≥тету. «а твердженн€м де€ких л≥кар≥в, в≥там≥ни можуть бути ефективн≥ з метою компенсац≥њ неповноц≥нного харчуванн€, але не €к збагаченн€ орган≥зму певними речовинами. якщо часто вживати €кийсь в≥там≥н в к≥лькост≥, що перевищуЇ денну норму, можна завдати серйозноњ шкоди орган≥зму. ¬≥н просто ф≥зично не зможе переробити таку неприродну дл€ нього дозу.

7. ѕрепарати в≥д безсонн€

Ќайб≥льша небезпека цих л≥к≥в у тому, що вони викликають звиканн€, депрес≥ю, а сон стаЇ можливим т≥льки п≥сл€ њх прийому.

8. Ћ≥ки дл€ схудненн€

Ќебезпека в тому, що б≥льш≥сть таких препарат≥в м≥ст€ть амфетам≥н, що викликаЇ звиканн€ ≥ депрес≥ю.  р≥м того, л≥ки в≥д ожир≥нн€ м≥ст€ть фенфлюрамин, що ушкоджуЇ клапани серц€, ≥ дексфлюрам≥н, що викликаЇ патолог≥чн≥ зм≥ни в леген€х.

9. ѕротизапл≥дн≥ засоби

÷≥ препарати, позбавл€ючи в≥д небажаноњ ваг≥тност≥, так сильно порушують гормональний баланс ж≥ночого орган≥зму, що стають причиною ц≥лого р€ду захворювань.

10. јнтидепресанти

÷≥ препарати м≥ст€ть елементи, стимулююч≥ частину мозку, €ка в≥дпов≥даЇ за виробленн€ ≥ переробку глюкози, тому у багатьох викликаЇ надм≥рний апетит, що призводить до набору зайвоњ ваги. јнтидепресанти стимулюють виробленн€ серотон≥ну, Ђгормону радост≥ї, але також беруть участь у низц≥ ≥нших життЇво важливих функц≥й: репродуктивн≥й та травн≥й систем≥, у процес≥ згортанн€ кров≥. як поведетьс€ препарат на цих д≥л€нках, не завжди передбачувано. ¬чен≥ вже не раз переконувалис€, що вплив антидепресант≥в на орган≥зм швидше шк≥дливий, н≥ж корисний.


22.09.2015