ўо в≥дбуваЇтьс€ у мозку з в≥ком?
ўо в≥дбуваЇтьс€ у мозку з в≥ком?
ўо в≥дбуваЇтьс€ у мозку з в≥ком?

„ому наш мозок в старост≥ в≥дмовл€Їтьс€ працювати в повну силу? ¬чен≥ давно пом≥тили, що з в≥ком в мозку послаблюютьс€ процеси збудженн€ ≥ гальмуванн€ нейрон≥в, виникають проблеми з виробленн€м умовних рефлекс≥в. јле що запускаЇ ц≥ нейроф≥з≥олог≥чн≥ процеси?

ўе недавно вважалос€, що процеси стар≥нн€ мозку супроводжуютьс€ розривом синапс≥в ≥ укороченн€м нейронних в≥дростк≥в. “обто нейронн≥ зв'€зки рвутьс€, а прост≥р, що зв≥льнивс€ займають м≥жкл≥тинний матрикс ≥ рубцева тканина. ¬чен≥ також змогли описати стар≥ючий мозок за зовн≥шн≥ми ознаками: втрачаЇтьс€ частина обс€гу, в≥н весь н≥би зменшуЇтьс€, кора стаЇ тоншою, порожнини в глибинних структурах розширюютьс€.

јле останн≥ досл≥дженн€ вчених показали, що щ≥льн≥сть нейронних в≥дростк≥в ≥ м≥жнейронн≥ контакти з в≥ком не зм≥нюютьс€.

” чому тод≥ причина старечоњ забудькуватост≥, пов≥льност≥ мисленн€ та ≥нших когн≥тивних зд≥бностей? Ѕританськ≥ нейроб≥ологи стверджують, що з часом синапси в мозку починають част≥ше руйнуватис€ ≥ створюватис€ заново.

ќсновою хорошоњ пам'€т≥ та ≥нших когнет≥вних зд≥бностей Ї м≥цн≥сть синаптичних зв'€зк≥в. ѕри цьому важлива не так к≥льк≥сть, ск≥льки €к≥сть м≥жнейронних з'Їднань. ≈ксперти кажуть, що з в≥ком динам≥ка м≥жнейронних з'Їднань стаЇ хаотичною. „аст≥ руйнуванн€ ≥ побудови синапс≥в заново пог≥ршують проведенн€ нервового сигналу.

¬чен≥ визначили шл€хом досл≥джень, що в≥дм≥нним засобом в≥д зменшенн€ головного мозку в старост≥ Ї п≥ша ходьба. јле гул€ти треба регул€рно - не менше 10-15 км за тиждень.

ўе один спос≥б запоб≥гти пошкодженн€ мозку - медитац≥€. ƒосл≥дженн€ ≥з застосуванн€м ћ–“ п≥дтвердили, що медитативн≥ практики здатн≥ зб≥льшувати обс€ги де€ких в≥дд≥л≥в мозку. “ривала практика медитац≥й впливаЇ в основному на структури, пов'€зан≥ з увагою ≥ обробкою сенсорноњ ≥нформац≥њ.


19.09.2015