„олов≥ча пам'€ть коротше ж≥ночоњ
„олов≥ча пам'€ть коротше ж≥ночоњ
„олов≥ча пам'€ть коротше ж≥ночоњ

ѕри проведенн≥ широкомасштабного медичного обстеженн€ населенн€ норвезьк≥ вчен≥ ви€вили, що чолов≥ки в будь-€кому в≥ц≥ б≥льш забудькуват≥, н≥ж ж≥нки. ѕоки ще фах≥вц≥ не з'€сували, в чому причина такоњ статевоњ в≥дм≥нност≥.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь близько 50 тис. людей. ћетою проекту, що входить до складу великого досл≥дженн€ здоров'€ населенн€, було ви€вленн€ частоти випадк≥в суб'Їктивно сприйманих порушень пам'€т≥ в попул€ц≥њ €к раннього симптому розвитку деменц≥њ.

” ход≥ досл≥дженн€ учасники заповнювали р≥зн≥ опитувальники та анкети, а також в≥дпов≥дали на дев'€ть питань, що мають в≥дношенн€ до њх оц≥нки власноњ пам'€т≥. ƒосл≥дник≥в ц≥кавило, наприклад, €к часто у людей бувають проблеми з пригадуванн€ ≥нформац≥њ, чи важко њм запам'€товувати дати та ≥мена, чи пам'€тають вони, де були ≥ чим займалис€ р≥к тому, чи легко њм згадувати детал≥ €кихось розмов ≥ под≥й.

¬и€вилос€, що майже половина респондент≥в (44,6% ж≥нок ≥ 46,2% чолов≥к≥в) в≥дзначили у себе невелик≥ проблеми з пам'€ттю. ѕро серйозн≥ порушенн€х в≥дпов≥ли 1,2% ж≥нок ≥ 1,6% чолов≥к≥в. ѕри цьому чолов≥ки при в≥дпов≥д€х на в≥с≥м з дев'€ти питань значно част≥ше пов≥домл€ли, що в≥дчувають труднощ≥ з пам'€ттю. Ќайважчим дл€ обох статей Ї запам'€товуванн€ дат та ≥мен, але у чолов≥к≥в ц€ проблема б≥льш виражена. ¬чен≥ в≥дзначили, що у представник≥в сильноњ стат≥ пам'€ть на дати, ≥мена, под≥њ набагато г≥рше розвинена.

¬чених здивував той факт, що чолов≥ки ви€вилис€ набагато б≥льш забудькуват≥, н≥ж ж≥нки. ≤ хоча ран≥ше про це було в≥домо, але т≥льки дане досл≥дженн€ дозволило оф≥ц≥йно задокументувати цей факт. “очного наукового по€сненн€ йому поки немаЇ, тому прийн€то вважати €вище чолов≥чоњ забудькуватост≥ нерозгаданою таЇмницею.


14.09.2015