як побороти страх перед зубним л≥карем?
як побороти страх перед зубним л≥карем?
як побороти страх перед зубним л≥карем?

” багатьох з нас в≥дв≥дуванн€ стоматолога викликаЇ страх. ѕсихологи стверджують, що виникненн€м цього страху ми зобов'€зан≥ першим невдалим в≥дв≥дуванн€м каб≥нету зубного л≥кар€ в дитинств≥. Ќа п≥дсв≥домому р≥вн≥ у нас збереглис€ неприЇмн≥ спогади про даний в≥зит, ≥ т€гнемо ми у доросле житт€ цей Ђ€к≥рї, €кий заважаЇ стежити за здоров'€м зуб≥в.

ўоб побороти страх перед стоматологом, ми повинн≥ ч≥тко усв≥домити, що сучасне л≥куванн€ зуб≥в кардинально в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д того, що було ще дес€тил≥тт€ тому. ≤ найголовн≥ше - воно може бути абсолютно безбол≥сним!

якщо в≥дв≥дуванн€ стоматолога неминуче, але страх долаЇ вас, сл≥дуйте дек≥льком описаним нижче порадам.

1. Ѕез зайвоњ скромност≥ з≥знайтес€ л≥карю, що л≥куванн€ зуб≥в викликаЇ у вас почутт€ страху. “ака ситуац≥€ сама по соб≥ робить св≥дом≥сть найб≥льш сприйн€тною до болю, а кожен фах≥вець маЇ своњ способи впливу на фоб≥њ.

“ому не соромтес€ перед процедурою поставити л≥карю вс≥ ваш≥ запитанн€, щоб вгамувати свою ц≥кав≥сть ≥ страх.

2. ѕеред в≥дв≥динами стоматолога не рекомендуЇтьс€ сильно нањдатис€. ѕ≥д≥йде легкий сн≥данок або перекус, наприклад, пару €Їць некруто, омлет, молоко, мюсл≥. Ѕ≥лкова њжа спри€Ї нормал≥зац≥њ в кров≥ вм≥сту цукру ≥ знижуЇ чутлив≥сть до болю. ј ось в≥д кави або какао перед в≥дв≥дуванн€м стоматолога краще в≥дмовитис€.


12.09.2015