’олод проти ожир≥нн€
’олод проти ожир≥нн€

Ќастають холоди ≥ багато хто з нас вже сумуЇ за минулими л≥тн≥ми днинкам. ќднак психологи рад€ть нам знаходити позитив в будь-€ку пору року. ѕриЇднуютьс€ до них ≥ фах≥вц≥ по зниженню ваги. ¬и€вл€Їтьс€, €кщо орган≥зм мерзне, в≥н втрачаЇ зайву вагу.

ƒо такого висновку прийшли американськ≥ вчен≥ п≥сл€ проведеного досл≥дженн€. “акож вчен≥ пом≥тили, що занадто висока температура в прим≥щенн≥, навпаки, п≥двищуЇ ризик ожир≥нн€.

” ход≥ даного досл≥дженн€ з'€сувалос€, що при зниженн≥ температури пов≥тр€ зникають зайв≥ к≥лограми. ƒл€ досв≥ду були запрошен≥ дв≥ групи людей. ќдним з них був введений препарат ефедрин, ≥ншим - дали над≥ти спец≥альн≥ охолоджуюч≥ жилети. ¬и€вилос€, що учасники в жилетах втратили вагу, так €к актив≥зувавс€ бурий жир, що допомагаЇ орган≥зму активно спалювати калор≥њ.

ƒосл≥дженн€ на цю тему продовжили ≥ €понськ≥ вчен≥, €к≥ залучили групу добровольц≥в. ¬они встановили, що у тих учасник≥в, €к≥ прот€гом шести тижн≥в по дв≥ години щодн€ перебували в прим≥щенн≥ з температурою пов≥тр€  17 ∞C, к≥льк≥сть жиру ≥стотно знизилас€. ј ось люди, €к≥ взимку пост≥йно перебували в добре опалювальному прим≥щенн≥, почали в≥дчувати проблеми з≥ схудненн€м.

” свою чергу вчен≥ з Ќ≥дерланд≥в провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого обстежували стан учасник≥в, €к≥ прот€гом дес€ти дн≥в по 6 годин п≥ддавалис€ впливу температури 15 ∞C. Ѕуло в≥дм≥чено, що при цьому випробовуван≥ стали краще себе почувати, а також краще справл€тис€ з холодом.  р≥м того, у них ви€вилос€ б≥льше буроњ жировоњ тканини, €ка, на в≥дм≥ну в≥д б≥лого жиру, не робить людину товстою.

“аким чином, вчен≥ з р≥зних крањн встановили, що б≥льш сильн≥ температурн≥ коливанн€ в прим≥щенн€х зм≥цн€ть здоров'€ людей ≥ будуть спри€ти схудненню.

јле що робити тим люд€м, €к≥ в умовах температур 15-17 ∞C в оф≥сах ≥ квартирах замерзають? ¬чен≥ рад€ть њм б≥льше рухатис€, займатис€ спортом або гул€ти. ‘ах≥вц≥ впевнен≥, що це допоможе люд€м боротис€ з ожир≥нн€м.


05.09.2015