«ображенн€ моб≥льних пристроњв викликаЇ втому очей
«ображенн€ моб≥льних пристроњв викликаЇ втому очей
 «ображенн€ моб≥льних пристроњв викликаЇ втому очей

“ривалий перегл€д зображень на смартфон≥ зб≥льшуЇ в≥зуальний дискомфорт. “акий результат зробили вчен≥ п≥сл€ проведених досл≥джень. ƒе€к≥ моб≥льн≥ пристроњ привод€ть €к до в≥зуального дискомфорту, так ≥ до втоми ≥ сильних головних болей. ѕричину цього вчен≥ вбачають у вимоз≥ в≥д наших очей фокусуватис€ на екран≥ ≥ одночасно пристосовуватис€ до в≥дстан≥ м≥ж очима ≥ вм≥стом екрана.

¬ опис≥ досл≥дженн€ вчен≥ вказують, що при перегл€д≥ стерео показ≥в 3D оч≥ повинн≥ сфокусуватис€ - акомодувати - на в≥дстан≥ екрану, так €к це м≥сце, зв≥дки виходить св≥тло. ” той же час оч≥ повинн≥ сфокусуватис€ на в≥дстань стерео вм≥сту, що може перебувати перед або за екраном.

Ѕули проведен≥ експерименти за участю 24 дорослих, в ход≥ €ких учен≥ спостер≥гали за взаЇмод≥Їю м≥ж зоровою в≥дстанню ≥ напр€мом конфл≥кту, щоб встановити, що саме впливаЇ на дискомфорт гл€дача, розташуванн€ вм≥сту перед екраном або за ним. ” результат≥ ви€вилос€, що в умовах з невеликим екраном, под≥бно моб≥льному телефону ≥ ноутбуку, перегл€даютьс€ на близький в≥дстан≥. —тереовм≥ст встановлювавс€ перед екраном, ближче до гл€дача, а це приносило б≥льше дискомфорту очам, н≥ж стереовм≥ст, встановлений за екраном.

” той же час при перегл€д≥ пристроњв на далек≥й в≥дстан≥, наприклад, ф≥льму в к≥нотеатр≥, б≥льше дискомфорту спричин€в вм≥ст, установлений за екраном. ” зв€Тзку з цим вчен≥ рад€ть точку зб≥жност≥ стереозображень в смартфонах ≥ ноутбуках пом≥щати за екраном, а в к≥нотеатрах - перед екраном.

¬и€вл€Їтьс€, в умовах перегл€ду 3D ф≥льм≥в наш≥ оч≥ працюють в неправильному режим≥, не так, €к вони це робл€ть в реальност≥. ÷е пр€мо пов'€зано з ефектом зб≥жност≥ та розм≥щенн€. –озм≥щенн€ вбачаЇ в≥дстань до екрану, а зб≥жн≥сть з предметом в≥дбуваЇтьс€ в самому м≥сц≥ проектуванн€ зображенн€, що може бути або дал≥, або ближче до екрану, в залежност≥ в≥д глибини р≥зкост≥.


04.09.2015