„и потр≥бно видал€ти зуби мудрост≥?
„и потр≥бно видал€ти зуби мудрост≥?
„и потр≥бно видал€ти зуби мудрост≥?

Ѕагато людей видал€ють зуб мудрост≥ за рекомендац≥Їю стоматолог≥в. ќднак це не така проста справа, €к здаЇтьс€ на перший погл€д.

÷≥ зуби ростуть восьмими за рахунком в кожному р€ду, зв≥дки ≥ назва њх в стоматолог≥њ - Ђв≥с≥мкиї. «'€вл€ютьс€ ц≥ зуби найостанн≥шими ≥ можуть почати рости ≥ п≥сл€ 20 рок≥в. „асто цей процес супроводжуЇтьс€ хворобливими в≥дчутт€ми, ≥нод≥ терпимими, ≥нод≥ вкрай сильними. «уби мудрост≥ нер≥дко провокують запальн≥ процеси.

Ѕ≥ль при прор≥занн≥ Ђв≥с≥мокї ц≥лком з'€совна. ” процес≥ еволюц≥њ щелепа людини зменшилас€ в розм≥рах, хоча зуби за величиною та к≥льк≥стю не зм≥нилис€. “ому останн≥м за рахунком зубам елементарно не вистачаЇ м≥сц€. « ц≥Їњ ж причини зуби мудрост≥ нер≥дко ростуть криво, дратуючи ≥ деформуючи €сна.

Ѕагато фах≥вц≥в рад€ть видал€ти зуб мудрост≥, а ≥нш≥ вважають його Ђзапасним гравцемї у рот≥, коли в пережовуванн≥ њж≥ в≥н не бере участь, але передбачений на вс€к випадок. √оловна користь цього зуба в тому, що в≥н робить зубний р€д б≥льш т≥сним, завд€ки чому зуби мудрост≥ тримаютьс€ м≥цн≥ше.

ўоб зуби мудрост≥ довше залишалис€ в ц≥лост≥, њм необх≥дний особливий догл€д. «надобитьс€ спец≥альна зубна щ≥тка, у €коњ к≥нчик виступаЇ над основною щетиною. „истити нею зуби необх≥дно, починаючи в≥д кута рота у напр€мку до середини.

ўе одне правило: зуб мудрост≥, в≥дразу п≥сл€ того €к в≥н вийшов на поверхню, треба обробл€ти рем≥нерал≥зуючимрозчином ≥ антибактер≥альним герметиком.

¬загал≥, зуб мудрост≥ важкодоступний, тому погано чиститьс€ ≥ швидко накопичуЇ на своњй поверхн≥ бактер≥њ. ѕломбувати його стоматологам теж непросто.

Ѕувають випадки, коли зуб мудрост≥ прор≥заЇтьс€ частково або не в≥дображаЇтьс€ взагал≥. ÷е загрожуЇ серйозними запальними захворюванн€ми щелепи ≥ проблемами з лицьовою невралг≥Їю. «вичайно, в цьому випадку допоможе лише х≥рург≥чне втручанн€ ≥ видаленн€ зуба мудрост≥.

јле €кщо зуби мудрост≥ абсолютно здоров≥ ≥ не доставл€ють дискомфорту при розмов≥ ≥ жуванн≥, видал€ти њх не варто, але ретельний догл€д за ними необх≥дний.


28.08.2015