ўо вкаже на захворюванн€ щитовидки?
ўо вкаже на захворюванн€ щитовидки?
ўо вкаже на захворюванн€ щитовидки?

ўитовидна залоза в≥дпов≥даЇ за важлив≥ функц≥њ нашого орган≥зму, наприклад, за обм≥н речовин. якщо щитовидка не в пор€дку, це неодм≥нно позначаЇтьс€ на здоров'њ.

ћедики встановили, що до захворювань щитовидноњ залози част≥ше схильн≥ ж≥нки, у груп≥ ризику ж≥нки старше сорока, а також у пер≥од ваг≥тност≥ або п≥сл€ полог≥в.

ўитовидна залоза працюЇ на виробленн€ трьох гормон≥в: тироксину, трийодтирон≥ну ≥ тиреокальцитон≥на. ƒл€ нашого орган≥зму щитовидна залоза маЇ велике значенн€, а тому при найменших неполадках з нею варто звертати на це увагу, щоб не допустити розвитку серйозних захворювань.

≤снуЇ багато симптом≥в, €к≥ вказують на те, що з≥ щитовидкою проблеми. ќднак точний д≥агноз може встановити т≥льки л≥кар.

як в≥дбуваЇтьс€ д≥агностика захворювань щитовидноњ залози?

  • јнал≥зуЇтьс€ ≥стор≥€ хвороби пац≥Їнта ≥ ≥стор≥€ захворювань його с≥м'њ;

  • проводитьс€ огл€д пац≥Їнта шл€хом пальпац≥њ шињ;

  • пац≥Їнта направл€ють на анал≥зи р≥вн€ гормон≥в.
якщо захворюванн€ щитовидки ви€влено вчасно, у хворого Ї вс≥ шанси отримати правильне ≥ своЇчасне л≥куванн€, зменшити симптоми ≥ тримати њх п≥д контролем, в ц≥лому пол≥пшити €к≥сть житт€.

як≥ симптоми повинн≥ насторожити?

ѕравильно д≥агностувати захворюванн€ щитовидки досить непросто, особливо на ранньому етап≥. „асто так≥ захворюванн€ супроводжують довол≥ розповсюджен≥ симптоми, а тому л≥кар€м важко в≥дразу встановити д≥агноз, сплутавши його з≥ стресом, занепадом сил, деменц≥Їю або депрес≥Їю.

« ц≥Їњ причини дуже важливо розташовувати в≥дпов≥дною ≥нформац≥Їю, а при по€в≥ поширених симптом≥в краще здати анал≥зи.

Ѕудь-€ка хвороба, що впливаЇ на щитовидну залозу, викликаЇ порушенн€ обм≥ну речовин, що може спровокувати некоректну роботу орган≥в ≥ привести до серйозних проблем з≥ здоров'€м.

” ж≥нок захворюванн€ щитовидки можуть викликати порушенн€ менструального циклу ≥ нав≥ть безпл≥дд€. √≥потиреоз може спровокувати зайву вагу, зростанн€ р≥вн€ холестерину, зб≥льшити ризик захворювань серцево-судинноњ системи. “акож в≥н може стати причиною депрес≥й, апат≥њ ≥ поганого настрою. ѕри цьому г≥потиреоз не п≥ддаЇтьс€ л≥куванню.

—имптоми, що характеризують г≥потиреоз, це опухл≥ пов≥к ≥ обличч€, п≥тлив≥сть, випаданн€ волосс€, зм≥ни шк≥ри, тах≥кард≥€, проблеми з≥ сном.

„асто хворий не розум≥Ї, що з ним в≥дбуваЇтьс€, що ще б≥льше ускладнюЇ д≥агностику дл€ л≥кар€.

Ќа жаль, ризик захворюванн€ зб≥льшуЇтьс€ з в≥ком. “ому п≥сл€ 40 рок≥в рекомендуЇтьс€ проходити спец≥альний огл€д кожн≥ п'€ть рок≥в.


17.08.2015