10 порад, €к уникнути раку
10 порад, €к уникнути раку

Ћ≥кар≥ всього св≥ту стверджують: 90% випадк≥в раку можна було попередити! Ќа њхнЇ переконанн€, це захворюванн€ пов'€зано не т≥льки з генетикою ≥ фатальним невез≥нн€м, але, головним чином, з≥ способом житт€.

ќтже, що потр≥бно робити?

1. ¬≥дмовтес€ в≥д сигарети!

ѕоки ви курите, майже немаЇ сенсу говорити про проф≥лактику хвороби, д≥Їти ≥ вправи.  ур≥нн€ зведе нан≥вець вс≥ зусилл€. Ћюди, €к≥ кинули курити, через 10 рок≥в захворюватимуть в два рази р≥дше, н≥ж т≥, хто не зм≥г в≥дмовитис€ в≥д ц≥Їњ звички, а з кожним роком цей ризик буде знижуватис€, поки не складе 10%.

2. Ќ≥€коњ шоколадноњ засмаги!

—он€чн≥ промен≥ необх≥дн≥ нашому орган≥зму дл€ виробленн€ в≥там≥ну D. ÷е чудова проф≥лактика раку грудей, що п≥дтверджуЇ статистика по сон€чним крањнам. јле дл€ отриманн€ денноњ норми, досить провести на сонц≥ 20 хвилин.

80% випадк≥в раку шк≥ри викликано ≥нтенсивним ультраф≥олетовим випром≥нюванн€м. якщо людина всього 6 раз у житт≥ обгораЇ до пухир≥в, ризик подвоюЇтьс€. Ћ≥кар≥ рекомендують повн≥стю уникати сонц€ з 11 ранку до 3 години дн€, нав≥ть взимку, коли сн≥г добре в≥дбиваЇ ультраф≥олет. ¬л≥тку користуйтес€ сонцезахисним кремом!

3. јлкоголь - головний ворог ж≥нок!

Ћише один стакан вина в день зб≥льшуЇ ризик захвор≥ти на рак грудей на 7%, а €кщо випито б≥льше пл€шки, то р≥вень ризику п≥дстрибуЇ на 50%.

4. —л≥дкуйте за вагою!

„им б≥льше вага, тим б≥льше шанси захвор≥ти на рак. ќбс€г ж≥ночоњ тал≥њ не повинен перевищувати 81 см, у чолов≥к≥в - 94 см. ƒл€ цього не треба дотримуватис€ суперд≥Їт, достатньо перейти на правильне харчуванн€ ≥ орган≥зувати пом≥рну ф≥зичну активн≥сть.

5. ѕравильно харчуйтес€!

¬чен≥ впевнен≥, що б≥льш≥сть випадк≥в раку пр€моњ кишки або шлунка, раку грудей можна було запоб≥гти за умови правильного харчуванн€. ƒосить поЇднувати здорову д≥Їту, насичену овочами та фруктами, з ф≥зкультурою.

ƒо реч≥, вживанн€ сол≥ в њжу зб≥льшуЇ ризик на 78%. ƒенна доза сол≥ становить 6 г.

¬≥дмовтес€ в≥д готових продукт≥в, таких €к шинка, копчене м'€со, ковбаса. Ќамагайтес€ два рази на тиждень њсти рибу.

«'њдайте п'€ть порц≥й овоч≥в ≥ фрукт≥в на день. Ћ≥кар≥ запевн€ють, що це правило в≥дразу ж знизило б ризик захворюванн€ на 20%. ѕричому, в рахунок йдуть будь-€к≥ типи рослинноњ њж≥: св≥ж≥, заморожен≥, сухофрукти, консервован≥, соки ≥ нав≥ть зелений чай.

6. ѕолюб≥ть бразильськ≥ гор≥хи!

÷ей продукт насичений селеном, €кий пригн≥чуЇ розвиток пухлин. ÷ей природний елемент в≥д≥граЇ ключову роль у п≥дтримц≥ ≥мунноњ системи, проф≥лактиц≥ €к раку, так ≥ захворювань серц€, печ≥нки, нирок, п≥дшлунковоњ залози. ¬сього 6 бразильських гор≥х≥в забезпечать орган≥зм 60 мкг селену при рекомендован≥й денн≥й доз≥ 50-200 мкг. —еленом також багат≥ риба, нирки ≥ печ≥нка. ” менш≥й к≥лькост≥ селен м≥ститьс€ в домашн≥й птиц≥ ≥ хл≥бних злаках.

7. Ќе в≥дмовл€йтес€ в≥д кави!

ѕити ароматний нап≥й можна без докор≥в сумл≥нн€.  ава багата антиоксидантами. Ќав≥ть одна чашка в день удв≥ч≥ знижуЇ ризик раку товстоњ кишки. Ћ≥кар≥ рекомендують вживати не б≥льше 300 мг кофењну в день.

8. ѕийте б≥льше води!

8 скл€нок води на день на 80% знижуЇ ризик розвитку раку сечового м≥хура. јле б≥льш≥сть людей не здатна осилити нав≥ть чотирьох скл€нок на день. ѕоставте чашку з водою на ст≥л, нос≥ть з собою пл€шку з водою, це буде нагадувати вам час в≥д часу робити к≥лька ковтк≥в.

9. ѕодбайте про сон!

ƒуже важливо спати саме вноч≥.  оли т≥ло потребуЇ н≥чного в≥дпочинку, а ми знаходимос€ на св≥тл≥, порушуЇтьс€ виробленн€ мелатон≥ну, €кий регулюЇ цикл засипан≥€- пробудженн€. ÷е може зб≥льшити ризик захворюванн€.

10. Ѕудьте в рус≥!

–егул€рн≥ зан€тт€ спортом знижують ризик раку кишечника на 50% ≥ ризик раку грудей на 30%. “акож ф≥зкультура захищаЇ в≥д раку простати, леген≥в ≥ ендометр≥ю. ѕ≥дбер≥ть вправи, що доставл€ють вам задоволенн€. ѕ≥д≥йдуть прогул€нки на св≥жому пов≥тр≥, г≥мнастика, бадм≥нтон, йога, танц≥. ўо-небудь хоча б три рази на тиждень по п≥вгодини.

 

ƒотримуючись цих простих правил, ви неодм≥нно будете почувати бадьор≥сть ≥ енерг≥ю, будете впевнен≥ в завтрашньому дн≥!


15.08.2015