јлкогол≥зм ≥ наркоман≥ю буде можливо вил≥кувати всього одним уколом!
јлкогол≥зм ≥ наркоман≥ю буде можливо вил≥кувати всього одним уколом!
 јлкогол≥зм ≥ наркоман≥ю буде можливо вил≥кувати всього одним уколом!

ƒобре в≥домо, що залежн≥сть в≥д алкоголю ≥ наркотик≥в важко вил≥ковна. ƒл€ ефективного одужанн€ в першу чергу необх≥дно усв≥домленн€ ≥ бажанн€ самого хворого позбутис€ важкоњ залежност≥. ѕрот€гом дес€тил≥ть в медицин≥ розробл€лос€ безл≥ч метод≥вл≥куванн€, але поки що стов≥дсоткового прориву в ц≥й проблем≥ не було знайдено. ѕроте вчен≥ обнад≥юють, що, здаЇтьс€ знайшли л≥ки, €к≥ допоможуть €к хворим, так ≥ њх близьким пережити пер≥од л≥куванн€ ≥ одужанн€.

јмериканським ученим вдалос€ ви€вити компонент, вживанн€ €кого призводить до Ђстиранн€ї з пам'€т≥ хворого самого бажанн€ використовувати шк≥длив≥ дл€ орган≥зму алкогольн≥ та наркотичн≥ речовини.

ƒ≥€ нового препарату пол€гаЇ в тому, що п≥сл€ його вживанн€ з пам'€т≥ пац≥Їнта стираютьс€ вс≥ приЇмн≥ в≥дчутт€, €к≥ у нього виникали п≥д впливом Ђкайфуї. ≤ хоча поки що л≥ки нос€ть статус експериментальних, вчен≥ спод≥ваютьс€, що њх будуть випускати дл€ кардинально нового л≥куванн€ алкогол≥к≥в ≥ наркоман≥в.

‘ах≥вц€м в≥домо, що хвор≥, €к≥ пережили вс≥ Ђпринадиї абстинентного синдрому, можуть €кийсь час обходитис€ без будь-€коњ Ђдур≥ї. јле проходить час, дн≥, тижн≥, м≥с€ц≥, ≥нод≥ роки, ≥ хворий може з≥рватис€. ¬сьому виною спогади про ейфор≥ю, викликану вживанн€м алкоголю або наркотик≥в. “ому вчен≥ п≥шли шл€хом Ђстиранн€ї спогад≥в про приЇмн≥ в≥дчутт€, викликан≥ ц≥Їю ейфор≥Їю. Ћог≥чно, що п≥сл€ стиранн€, нав≥ть на р≥вн≥ п≥дсв≥домост≥, у хворих н≥€ких причин дл€ рецидив≥в не буде.

ƒл€ експерименту вчен≥ вз€ли блебб≥стат≥н, €кий здатний вплинути на такий б≥лок мозку €к актин, €кий €краз ≥ в≥дпов≥даЇ за структуруванн€ вс≥Їњ ≥нформац≥њ, що надходить в кору головного мозку. –ан≥ше вплив на актин був небезпечним дл€ здоров'€ пац≥Їнта, але в ход≥ численних досл≥джень ≥ експеримент≥в вчен≥ знайшли спос≥б безпечного впливу. ѕростота ≥ зручн≥сть використанн€ блебб≥стат≥на пол€гаЇ в тому, що дл€ усп≥шного впливу на процес стиранн€ спогад≥в в≥д кайфу, достатньо лише одного уколу.


07.08.2015