Ђ’орош≥ї бактер≥њ не любл€ть фаст-фуд
Ђ’орош≥ї бактер≥њ не любл€ть фаст-фуд
Ђ’орош≥ї бактер≥њ не любл€ть фаст-фуд

ћ≥кроби Ї нев≥д'Їмною частиною нашого житт€. ¬они живуть в повн≥й темр€в≥ в нашому кишечнику ≥ терп≥ти не можуть шк≥дливу њжу. —отн≥ м≥ль€рд≥в корисних м≥кроб≥в допомагають перетравлювати њжу ≥ п≥дтримують здоров'€.

Ќезважаючи на множинн≥ досл≥дженн€ б≥олог≥в ≥ медик≥в, ми все ще не знаЇмо, €к м≥кроби впливають на наше житт€. јле в≥домо, що вони складають 2% ваги людини (до 1,5кг). Ѕ≥льше того, бактер≥альних кл≥тин у нас в 15 раз≥в б≥льше, н≥ж власних, ≥ несуть вони б≥льш 3 млн.ген≥в. ¬чен≥ встановили, що людина Ї ход€чою колон≥Їю бактер≥й. Ѕез цих Ђхорошихї бактер≥й нам довелос€ б непросто, адже вони захищають нас в≥д ≥нших, смертельно небезпечних.

„исленн≥ досл≥дженн€ показали, що антиб≥отики руйн≥вно д≥ють на корисн≥ бактер≥њ, нав≥ть самий щадний курс антиб≥отик≥в знищуЇ бактер≥њ в кишечнику. ≤ хоча з часом к≥льк≥сть бактер≥й в≥дновлюЇтьс€, а от €к≥сть, р≥зноман≥тн≥сть м≥кроб≥в стаЇ б≥дн≥шим. ” лабораторних умовах на мишах було доведено, що з таким б≥дним набором штам≥в бактер≥й тварини були б≥льш схильн≥ до ожир≥нн€, цукрового д≥абету ≥ метабол≥чного синдрому.

“аким чином, в останн≥ роки було неодноразово доведено, що м≥кроорган≥зми в кишечнику можуть працювати в обидв≥ сторони: Ђпоган≥ї провокують хвороби, Ђздоров≥ї - допомагають одужати.

ƒосл≥дженн€ на мишах показали, що при харчуванн≥ шк≥дливою њжею практично повн≥стю зм≥нювавс€ м≥кроб≥отичний склад шлунка. ’оча частково ситуац≥ю виправл€ли проб≥отики.

ўе в одному досл≥дженн≥ представник≥в одного африканського племен≥ прот€гом двох тижн≥в годували њжею з фаст-фуду, а групу афроамериканц≥в попросили харчуватис€ бобами ≥ овочами з рац≥ону дикун≥в. ¬ результат≥ люди з племен≥ ви€вилис€ близьк≥ до розвитку д≥абету, а ось у афроамериканц≥в показники значно покращилис€. ” обох груп значно зм≥нилас€ кишкова флора.

¬чен≥ встановили, що при регул€рному харчуванн≥ у фаст-фудах кишкова флора майже повн≥стю руйнуЇтьс€, кишков≥ бактер≥њ, покликан≥ стримувати запаленн€, вимирають, ≥ в ц≥лому розмањт≥сть м≥кроорган≥зм≥в зменшуЇтьс€ на 40%, що дл€ орган≥зму Ї критичним показником. ≤ нав≥ть через два тижн≥ п≥сл€ в≥дм≥ни фастфудного харчуванн€ м≥крофлора не в≥дновлюЇтьс€!

ƒосл≥дники також ви€вили в≥дм≥ну в р≥зноман≥тност≥ кишкових бактер≥й у м≥ських ≥ с≥льських жител≥в, у останн≥х воно було значно багатшими за рахунок б≥льшого вживанн€ рослинноњ њж≥, кисломолочних продукт≥в.

ќсь ≥ виходить, що ми сам≥ господар≥ наших бактер≥й ≥ повинн≥ забезпечувати з р≥зноман≥тноњ здоровою њжею.


05.08.2015