√ори вогнем Ђ«елений «м≥йї
√ори вогнем Ђ«елений «м≥йї

ѕрощавай, нехитра рад≥сть

јмериканський досл≥дник доктор ƒев≥д —≥нклер розробив назальний спрей, що допомагаЇ переборювати т€гу до алкоголю та надм≥рностей у њж≥. –ечовина блокуЇ ефективн≥сть ендорф≥н≥в (гормон≥в радост≥). ÷е у свою чергу порушуЇ причинно-насл≥дковий зв'€зок м≥ж надм≥рност€ми та почутт€м винагороди.

ѕрепарати, €к≥ застосовуютьс€ сьогодн≥, впливають на насл≥дки прийому алкоголю, а доктор ƒев≥д стверджуЇ, що його розробка впливаЇ саме на причину нездоровоњ залежност≥. —прей д≥Ї на особливу зону головного мозку, в≥дпов≥дальну за заохоченн€. ¬≥домо, що в ос≥б, €к≥ вживають алкоголь виробл€ютьс€ ендорф≥ни. —аме вони допомагають людин≥ в≥дчувати себе щасливою. “ак €к у в≥дчутт≥ щаст€, розкутост≥, що дозвол€ють в≥дсторонитьс€ в≥д проблем, хочетьс€ перебувати €кнайчаст≥ше, то громад€ни починають випивати ≥ вже не можуть зупинитис€. “≥, що бажають стати дуже щасливими Ч стають, зрештою, алкогол≥ками, ≥ дуже швидко змарнувавши своЇ житт€, знаход€ть останню рад≥сть за ст≥ною цвинтар€.

Ђ¬и купуЇте спрей, починаЇте ним користуватис€, ≥ згодом надм≥рност≥, залежн≥сть в≥д алкоголю ≥ њж≥ зникнуть сам≥ собою. ÷е зм≥нюЇ повед≥нку людиниї, Ч впевнений американський досл≥дник.

 л≥н≥чн≥ випробуванн€ препарату, проведен≥ у ‘≥нл€нд≥њ на тваринах, показали приголомшлив≥ результати. јлкогольна залежн≥сть пропадала в 78% випадк≥в, т€га до надм≥рностей у њж≥ зникала практично повн≥стю. —прей може з'€витис€ в аптеках вже через 5 рок≥в.


ќдним словом Ч приплили

«вичайно, можна з усм≥шкою сприймати винах≥д —≥нклера, але €к би там не було алкогол≥зм в ”крањн≥ (вже не говоримо про –ос≥ю та ≥нш≥ народи, €ких «м≥й практично винищив) набуваЇ катастроф≥чних масштаб≥в. ≤ тому треба щось робити.

¬≥д алкогол≥зму в крањн≥ щор≥чно помираЇ понад 40 тис€ч людей. 900 тис€ч алкогол≥к≥в сто€ть на пороз≥, а м≥льйонна арм≥€ до них наближаЇтьс€. 25% випадк≥в смертей Ч це летальн≥ алкогольн≥ отруЇнн€, ще 25% Ч серцев≥ приступи, напр€му пов'€зан≥ з непом≥рним вживанн€м алкоголю. „олов≥к≥в в ”крањн≥ вже катастроф≥чно не вистачаЇ. ” в≥ков≥й груп≥ в≥д 40 до 49 рок≥в Ђсильна статьї помираЇ в 3,5 рази част≥ше, н≥ж ж≥нки (дан≥ ≤нституту демограф≥њ та соц≥альних досл≥джень ЌјЌ ”крањни). ≤ причиною цього переважно Ї алкоголь.

Ќа думку фах≥вц≥в, попул€рн≥сть гар€чливих напоњв набула в ”крањн≥ масштаб≥в Ђалкогольноњ пандем≥њї. ¬живають не т≥льки гор≥лку та вино. √оловний нарколог  ињвськоњ област≥ √еннад≥й «≥льберблат стверджуЇ, що останн≥м часом у крањн≥ в≥дбувс€ вибух пивного алкогол≥зму. якщо дес€ть рок≥в тому на сотню пац≥Їнт≥в нарколог≥чних кл≥н≥к припадав один-два пивних алкогол≥ки, то сьогодн≥ њх б≥льше дес€ти. «аручниками хм≥льного напою Ї в≥д 15% до 25% жител≥в мегапол≥с≥в. ѕи€цтво, алкогол≥зм при вживанн≥ пива розвиваЇтьс€ в 3Ц4 рази швидше, н≥ж в≥д м≥цн≥ших спиртних напоњв. “реба врахувати, що зловживають не т≥льки представники Ђсоц≥ального днаї, а ц≥лком працездатн≥, осв≥чен≥ та благополучн≥ люди.

”крањна вже стала л≥дером з дит€чого алкогол≥зму в св≥т≥. ѕоловина п≥дл≥тк≥в крањни щотижн€ випиваЇ. –езультати опитуванн€ ”крањнського ≥нституту соц≥альних досл≥джень ≥м. ќ. яременка, проведеного за п≥дтримки ƒит€чого фонду ќќЌ (ёЌ≤—≈‘) св≥дчать, що 91% украњнських д≥тей в 15 рок≥в вже вживали алкоголь, 63% Ч мають досв≥д пал≥нн€, а 14% Ч курили марихуану.

ƒержав≥ на це, чесно кажучи, начхати, в Ђсильних св≥ту цьогої ≥нш≥ пр≥оритети. ƒоктор медичних наук професор ќлег „абан вважаЇ, що головною причиною процв≥танн€ алкогол≥зму в ”крањн≥ Ї те, що громад€ни не бачать перспективи на майбутнЇ. ” селах триваЇ повальна алкогол≥зац≥€ серед ж≥нок ≥ д≥тей (чолов≥ки переважно вже спилис€), а у великих м≥стах алкоголь став транкв≥л≥затором, способом сп≥лкуванн€ та комун≥кац≥њ. ћолодь найчаст≥ше не бачить ≥ншого приводу дл€ зустр≥чей. јлкогол≥зм традиц≥йно замовчуЇтьс€ або до нього ставл€тьс€ €к до природного елементу в≥дпочинку та розслабленн€. ƒо того ж жител≥ крањни р≥дко звертаютьс€ за медичною допомогою дл€ л≥куванн€ алкогол≥зму. ¬иробники у свою чергу стверджують, що причиною всьому Ч убог≥сть дозв≥лл€ б≥льшост≥ населенн€, а також в≥дсутн≥сть соц≥альноњ культури.


"«ри в кор≥нь"

≤ все ж таки, у чому головна причина виникненн€ алкогольноњ залежност≥? „ому одн≥ люди, випиваючи по дв≥-три чарки щодн€, не стають алкогол≥ками, а ≥нш≥ опин€ютьс€ Ђна дн≥ї?

 ал≥форн≥йськ≥ науковц≥ вважають, що причиною розвитку алкогольноњ залежност≥ Ї гормон стресу - кортикотроп≥н. –езультати њхнього шестир≥чного досл≥дженн€ можуть допомогти розробити нов≥ ефективн≥ методи л≥куванн€.

 ер≥вник проекту ћар≥са –оберто в≥дзначаЇ, що спиртне зн≥маЇ почутт€ занепокоЇнн€ та тривоги, викликан≥ абстинентним синдромом. ¬≥н виникаЇ внасл≥док стресу п≥сл€ тривалого утриманн€ в≥д алкоголю. “обто люди стають алкогол≥ками, зовс≥м не тому, що њм приЇмно випивати.

Ќауковц€м вдалос€ заблокувати кортикотроп≥ни в пацюк≥в-алкогол≥к≥в. як насл≥док, хвороблива залежн≥сть у гризун≥в зникала. Ђя в повному захват≥ в≥д результат≥в досл≥дженн€. ÷е найважлив≥ший крок у розум≥нн≥ того, €к саме зм≥нюЇтьс€ мозок, коли переходить у стан алкогольноњ залежност≥. ћи досл≥джували темну сторону алкогол≥змуї, Ч зазначила доктор –оберто.


¬иклик еп≥дем≥њ алкогол≥зму

” той час €к кал≥форн≥йц≥ намагаютьс€ блокувати гормони стресу, британськ≥ досл≥дники створюють зам≥нник алкоголю. ” ц≥й субстанц≥њ будуть використовуватис€ де€к≥ з х≥м≥кат≥в, що застосовуютьс€ при виготовленн≥ попул€рного седативного засобу ¬ал≥уму (транкв≥л≥затор ƒ≥азепам).

 ер≥вник групи Ч в≥домий експерт з л≥карських препарат≥в професор ƒев≥д Ќаттом з ≤мперського коледжу в≥дзначив, що у виробництв≥ напою не використовуютьс€ традиц≥йн≥ дл€ спиртного складов≥. ” той же час в≥н буде Ђдаруватиї т≥ ж приЇмн≥ в≥дчутт€ ≥ оказувати на нерви таку ж релаксуючу д≥ю, €к алкогольн≥ напоњ. —к≥льки б чолов≥к не випив Ђчудо-напоюї однаково буде перебувати в стан≥ середнього сп'€н≥нн€. ƒо того ж наступного ранку не буде похм≥лл€. ƒосл≥дники спод≥ваютьс€, що ц€ р≥дина, без кольору й смаку, зам≥нить алкогольну складову в попул€рних спиртних напо€х.

¬они також розробл€ють антидот (протиотруту). ќдин укол, ≥ вплив синтетичного алкоголю на рецептори мозку буде припинено. “аким чином Ђприйн€вши на грудиї незабаром можна буде управл€ти авто.


07.09.2022