якою Ї реальн≥сть Ђчарки дл€ апетитуї?
якою Ї реальн≥сть Ђчарки дл€ апетитуї?
якою Ї реальн≥сть Ђчарки дл€ апетитуї?

Ѕагато людей вважають, що чарочка, випита перед њжею, збуджуЇ апетит ≥ н≥чого поганого не принесе. Ѕ≥льш того, де€к≥ приймають алкоголь €к л≥кувальний зас≥б.

” той же час л≥кар≥ попереджають, що немаЇ жодного органу, на €кий алкоголь не д≥€в би руйн≥вно.

ћедицина стверджуЇ, що алкоголь згубно д≥Ї на кл≥тини мозку. ƒосл≥дженн€ показали, що спиртн≥ напоњ призвод€ть до зменшенн€ об'Їму мозку, його Ђзморщеннюї, порушуючи процеси внутр≥шньокл≥тинного обм≥ну, зм≥нюЇ псих≥ку людини ≥ призводить до алкогольноњ залежност≥.

«'€сувалос€ також, що Ђчарка дл€ апетитуї з часом видозм≥нюЇ склад шлункового соку, пог≥ршуючи перетравлюванн€ њж≥. “ривале подразненн€ слизовоњ оболонки шлунка спочатку викликаЇ гастрит, виразку, а ≥нод≥ й рак шлунка. ѕри регул€рному вживанн≥ алкоголю нав≥ть у малих дозах в≥дбуваЇтьс€ зм≥ни в тканин≥ печ≥нки та п≥дшлунковоњ залози, а це викликаЇ запаленн€ печ≥нки (гепатит), розпад п≥дшлунковоњ залози.

ћедики п≥дкреслюють, що алкоголь не маЇ л≥кувальн≥ властивост≥, а тому н≥€к не може вважатис€ л≥ками. јле в народ≥ вперто поширюютьс€ чутки про Ђл≥кувальн≥ї д≥њ спиртного. јлкоголь наст≥льки швидко всмоктуЇтьс€ в кров з≥ шлунка ≥ кишечника, що н≥€к Ђпити дл€ дез≥нфекц≥њ шлункаї не вийде. ј пити, щоб Ђвбитиї м≥кроби потр≥бно в так≥й к≥лькост≥, €ка у багато раз≥в перевищуЇ смертельну дозу.

«астосовувати спиртне дл€ Ђл≥куванн€ї виразки шлунка та дванадц€типалоњ кишки - це по ≥стин≥ самогубство. јлкогольне сп'€н≥нн€ на час може притупити б≥ль, але н≥€к не вил≥кувати. ј ось привести до шлунковоњ кровотеч≥, прориву виразки алкоголь ц≥лком може.

ќстанн≥м часом значно почаст≥шали випадки захворювань серц€ ≥ судин. ѕрихильники спиртного поширюють верс≥њ про те, що алкоголь ЂрозширюЇ судиниї, Ђвир≥внюЇ роботу серц€ї. јле статистика показуЇ, що 75% алкогол≥к≥в помирають не в≥д отруЇнн€ алкоголем, а в≥д серцевих напад≥в, викликаних зловживанн€м алкоголем.

¬се вищевикладене лише в де€к≥й м≥р≥ в≥дображаЇ негативний вплив алкоголю на орган≥зм ≥ закликаЇ до одного - до абсолютноњ тверезост≥.

    24.07.2015