„ому шк≥длив≥ ват€н≥ палички при чищенн≥ вух?
„ому шк≥длив≥ ват€н≥ палички при чищенн≥ вух?
„ому шк≥длив≥ ват€н≥ палички при чищенн≥ вух?

√≥г≥Їна - основний фактор здоров'€. Ѕагатьох людей дратуЇ скупченн€ с≥рки у вухах. ƒе€ким д≥йсно з нею непросто впоратис€. јле л≥кар≥-отоларингологи попереджають, що вуха потр≥бно вм≥ти чистити.

Ѕ≥льш≥сть з нас дл€ чищенн€ вух використовуЇ ват€н≥ палички. јле л≥кар≥ категорично проти такого методу. Ќав≥ть незважаючи на те, що ват€н≥ палички дарують в≥дчутт€ чистоти ≥ св≥жост≥, вчен≥ не рекомендують њх використовувати.

¬с€ справа в тому, що в≥д них б≥льше шкоди, н≥ж корист≥. ј часта чистка вух неодм≥нно рано чи п≥зно приведе вас в каб≥нет лора.

«давалос€ б, що поганого в тому, що ват€ними паличками ми дбаЇмо про чистоту вух? јле ви€вл€Їтьс€, така г≥г≥Їн≥чна процедура призводить до того, що в≥ск ще глибше забиваЇтьс€ у вушн≥ канали.

” вушн≥й с≥рц≥ м≥ститьс€ маса антиб≥отик≥в, тому, €кщо м≥стити вуха в ≥деальн≥й чистот≥, це може призвести до деф≥циту с≥рки, що викликаЇ екзему або ≥нш≥ ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€ зовн≥шнього вуха.

Ѕ≥льше того, л≥кар≥ кажуть, що останн≥м часом почаст≥шали випадки, коли в л≥карню потрапл€ють люди, проштрикнув соб≥ барабанну перетинку паличкою.

Ќормою вважаЇтьс€ чищенн€ вух три рази на м≥с€ць. ѕри цьому, проводити дану процедуру краще в≥дразу п≥сл€ душу, коли в≥ск в≥д теплоњ води розпаривс€ ≥ його легко з≥брати тампоном. Ќа паличку краще намотати б≥льше вати, щоб краще пом'€кшити њњ. ≤ не засовуйте тампон занадто глибоко, не тисн≥ть на перетинки. јкуратно протр≥ть тампоном нутрощ≥ вуха, не обов'€зково до ≥деальноњ чистоти.

якщо ви занадто сильно зациклен≥ на чистот≥ вух, за допомогою п≥петки раз на тиждень капайте у вухо три крапл≥ оливковоњ ол≥њ, зроб≥ть м'€кий масаж хр€ща ≥ прибер≥ть масло тампоном.

÷их процедур буде ц≥лком достатньо, щоб забезпечити чистоту вушних раковин.

26.07.2015