’то найрозумн≥ший?
’то найрозумн≥ший?

„ому одн≥ люди розумн≥ш≥ ≥нших? «алежить р≥вень ≥нтелекту та км≥тливост≥ в≥д бажанн€ людини або передаЇтьс€ у спадок? Ќещодавно вчен≥ з  ал≥форн≥њ визначили, що в Ђ€кост≥ї розуму винен, все-таки, ген, €кий в≥дпов≥даЇ за розм≥р мозку.

“ак≥ висновки вчен≥ зробили п≥сл€ того, €к в процес≥ вивченн€ причин генетичних захворювань головного мозку, ви€вили де€ку вар≥ац≥ю гена HMGA2. Ќа думку досл≥дник≥в, саме цей ген впливаЇ на те, наск≥льки розумна людина. Ќа щаст€, це далеко не Їдиний фактор, що визначаЇ людську перевагу в ≥нтелект≥. ” ход≥ досл≥джень було встановлено, що люди, у мозку €ких присутн€ конкретна х≥м≥чна структура певноњ частини гена HMGA2, насправд≥ Ї б≥льш розумними, €кщо при цьому вс≥ ≥нш≥ складов≥ ≥нтелектуальност≥ Ї однаковими.

¬и€вивши даний факт, вчен≥ вельми здивувалис€, що всього лише невелик≥ зм≥ни в генах обумовлюють ≥нтелектуальну перевагу одних над ≥ншими. ¬чен≥ вивчили ƒЌ  б≥льше 20 тис. ос≥б, жител≥в ™вропи, ѕ≥вн≥чноњ јмерики та јвстрал≥њ. ¬и€вилос€, що т≥, хто волод≥в певними зм≥нами в ген≥ HMGA2, показали б≥льш висок≥ результати IQ-тесту - в середньому на 1,3 бала.


14.07.2015