ўо викликаЇ сух≥сть у рот≥?
ўо викликаЇ сух≥сть у рот≥?

Ќепереборна спрага - неприЇмне в≥дчутт€, в≥д €кого хочетьс€ швидше позбутис€. ™ люди, €к≥ пост≥йно страждають в≥д сухост≥ в рот≥. ўо викликаЇ дане €вище ≥ €к його позбутис€?

—ух≥сть у рот≥ - це не просто спрага, вона виникаЇ внасл≥док недостатнього виробленн€ слини. —лина допомагаЇ в≥дчувати смак њж≥ ≥ напоњв, необх≥дна дл€ перетравленн€ њж≥.  р≥м того, слина змиваЇ залишки њж≥ з зуб≥в, запоб≥гаючи утворенню кар≥Їсу.

„им загрожуЇ нестача слини? ѕри деф≥цит≥ слини шк≥ра в рот≥ ≥ навколо нього стаЇ сухою ≥ нат€гнутою. Ќа губах з'€вл€ютьс€ тр≥щини, а в куточках рота можуть утворюватис€ виразки. —ухим ≥ жорстким може стати ≥ €зик. Ћюдин≥ з сух≥стю в рот≥ важче ковтати ≥ нав≥ть говорити.

ѕонад те, нестача слини часто Ї причиною неприЇмного запаху з рота, так €к вона не може ефективно боротис€ з бактер≥€ми на зубах. ” ж≥нок, €к≥ страждають ксеростом≥Їю (недол≥ком виробленн€ слини) на зубах часто може залишатис€ помада, також вони в≥дчувають хрипоту ≥ лоскотанн€ в горл≥.

ќcновн≥ причини сухост≥ в рот≥

Ћ≥карськ≥ засоби

≤снуЇ безл≥ч л≥к≥в, €к≥ можуть викликати сух≥сть у рот≥. Ќайчаст≥ше, це л≥ки в≥д алерг≥њ та застуди, а також л≥ки в≥д високого тиску ≥ психотропн≥ препарати. —ух≥сть у рот≥ може викликати ≥ х≥м≥отерап≥€, €ка призводить ≥нод≥ до п≥двищенн€ густоти слини.

“равми

ѕошкоджен≥ п≥д час травм голови ≥ шињ нерви також можуть викликати сух≥сть у рот≥, так €к де€к≥ нерви передають пов≥домленн€ в≥д мозку в слинн≥ залози. —аме тому при нестач≥ слини складно розкуштувати смак њж≥, оск≥льки саме слина передаЇ нервовим кл≥тинам у рот≥ та горл≥ смаков≥ сигнали.

ƒе€к≥ захворюванн€

—индром Ўегрена - ауто≥мунне захворюванн€, при €кому лейкоцити вражають сл≥зн≥ ≥ слинн≥ залози. —ух≥сть у рот≥ спостер≥гаЇтьс€ у хворих на —Ќ≤ƒ та у ¬≤Ћ-≥нф≥кованих.

Ўк≥длив≥ звички

 ур≥нн€, наприклад, спри€Ї пересиханню слини. “е ж саме в≥дбуваЇтьс€ при надм≥рному вживанн≥ алкоголю та кави.

якщо ви страждаЇте в≥д сухост≥ в рот≥, необх≥дно звернутис€ до квал≥ф≥кованого л≥кар€. јдже цей симптом може св≥дчити про неполадки в орган≥зм≥.

 орисно прот€гом дн€ пити воду, а ось напоњ з цукром, кислотами ≥ кофењном краще обмежити. ƒопоможуть у виробленн≥ слини льод€ники без цукру ≥ жувальн≥ гумки.


13.07.2015