¬≥д чого залежить смакова чутлив≥сть?
¬≥д чого залежить смакова чутлив≥сть?
¬≥д чого залежить смакова чутлив≥сть?

„ому одна й та ж страва р≥зними людьми сприймаЇтьс€ по-р≥зному? Ќаприклад, суп вам здаЇтьс€ чудовим в первозданному вигл€д≥, а ваш≥й друг≥й половинц≥ хочетьс€ його поперчити або посолити. ” першому випадку мова йде про категор≥ю людей Ђсупертейстеровї, на €зиц≥ €ких знаходитьс€ багато сосочк≥в ≥ смак здаЇтьс€ повним. як правило, Ђсупертейстериї вол≥ють м'€ку њжу, зам≥сть гостроњ, а в каву любл€ть додавати вершки.  атегор≥€ людей з низькою щ≥льн≥стю сосочк≥в - Ђсубтейстериї - любл€ть гостру њжу, €ка ЂобпалюЇї порожнину рота. ’оча на смакову чутлив≥сть впливають не т≥льки сосочки.

¬≥домо, що людський мозок розр≥зн€Ї п'€ть смак≥в - кислий, солоний, г≥ркий, солодкий ≥ умам≥ (насичений екзотичний смак сх≥дноњ њж≥). ќднак наб≥р х≥м≥чних речовин, що викликають ц≥ сигнали, маЇ в≥дм≥нност≥ у р≥зних людей. ≈ксперти в≥дзначають, що люди волод≥ють в≥д 20 до 40 ген≥в, €к≥ несуть в≥дпов≥дальн≥сть за детектори г≥ркого смаку.

–≥зне сприйн€тт€ г≥ркого, швидше за все, насл≥док еволюц≥йного тиску в р≥зних куточках планети. Ќайб≥льш отруйн≥ рослини над≥лен≥ г≥рким смаком ≥ кочов≥ племена, €к≥ контактували з р≥зними видами рослин, з часом отримали р≥зн≥ рецептори.

∆ител≥ крањн, де поширена мал€р≥€, найчаст≥ше мають ген, що робить њх менш чутливими до певних г≥рких речовин, особливо тих, €к≥ м≥ст€ть ц≥ан≥д. ƒосл≥дники вважають, що ц≥ан≥д в невеликих к≥лькост€х здатний нейтрал≥зувати мал€р≥йних комах, при цьому, не отруюючи людини. ƒо реч≥, у людей Ї природна в≥драза до г≥ркоти ≥ де€ких запах≥в, саме тому улюблене багатьма пиво р≥дко кому подобаЇтьс€ при перш≥й проб≥.

якщо хочете зрозум≥ти, хто ви - Ђсупертейстерї або Ђсубтейстерї, - поклад≥ть на €зик њжу з син≥м барвником. ÷€ син€ фарба не здатна прилипати до смакових сосочкам на €зиц≥. якщо син€ви залишитьс€ на €зиц≥ мало - ви Ђсупертейстерї, €кщо весь €зик посин≥в, ви - Ђсубтейстерї.


08.07.2015