як зробити так, щоб гаджети нас не вбивали?
як зробити так, щоб гаджети нас не вбивали?
як зробити так, щоб гаджети нас не вбивали?

√аджети, €к≥ ми, €к ман≥€ки, оновлюЇмо щороку, витрачаючи на це купу грошей, насправд≥ пов≥льно нас вбивають. ¬и пом≥тили, €к набр€каЇ ваша ши€, спина, ноги п≥сл€ того, €к весь день ви провели за ноутбуком, комп'ютером, планшетом або смартфоном? ј це загальна картина - ми неск≥нченно довго возимос€ з гаджетами в оф≥с≥, вдома, на робот≥ ≥ нав≥ть у транспорт≥. ѕроживши в такому режим≥ к≥лька рок≥в, нав≥ть т≥ з нас, хто з дитинства займавс€ спортом, пом≥чають проблеми з≥ здоров'€м. ћоже, пора почати щось робити, щоб пов≥льно не перетворюватис€ на мерц≥в?

ѕерше - це спина. Ћ≥кар≥ рад€ть позбутис€ звички скр≥зь носити за собою ноутбук або планшет. јдже перегл€даючи пошту або ф≥льми перед сном, ≥ нав≥ть за столом п≥д час сн≥данку-вечер≥, ми забуваЇмо про свою поставу, залишаЇмо хребет без опори, сид€чи в неправильному положенн≥.

ўе ран≥ше л≥кар≥ попереджали про шкоду гаджет≥в дл€ зору ≥ дл€ сну. «араз мануальн≥ терапевти в результат≥ досл≥джень встановили, що 48% людей не можуть нормально спати через бол≥ в спин≥ або шињ саме через надм≥рне використанн€ гаджет≥в. Ћ≥кар≥ закликають людей зробити своњ спальн≥ Ђв≥льними в≥д технолог≥й зонамиї, що значно пол≥пшить самопочутт€.

јле €кщо т€га до девайс≥в непереборна нав≥ть перед сном, то хоча б стежте за своЇю поставою - спирайтес€ на подушку, тримати пристр≥й на р≥вн≥ очей, тому що це також впливаЇ на здоров'€ спини.

якщо ви хочете зберегти здоров'€ на довг≥ роки, доведетьс€ перегл€нути своЇ ставленн€ до сучасних технолог≥й ≥ користуванн€ ними. ¬ироб≥ть дл€ себе к≥лька правил, €ких дотримуйтес€ у що б то не стало.

- –об≥ть зар€дку дл€ очей. —ьогодн≥ можна знайти безл≥ч ≥нструкц≥й, €к це робити.

- –озминайте шию, нав≥ть €кщо вам незручно перед колегами. ѕару дн≥в, ≥ вони звикнуть, а може ≥ приклад з вас в≥зьмуть.

- „и не продовжуйте працювати вдома, хоч ≥нод≥ це складно. ѕрид≥л≥ть час родин≥, друз€м, спорту, соб≥!

- –об≥ть зар€дку вранц≥ ≥ не забувайте про зар€дку дл€ пальц≥в в стил≥ шк≥льноњ розминки Ђми писали, ми писали, наш≥ пальчики втомилис€ї.

ќдним словом, не втрачайте зв'€зок з реальн≥стю, здоров'€ не в≥чне, його потр≥бно берегти.


28.06.2015