ўо знижуЇ ≥нтелект майбутньоњ дитини?
ўо знижуЇ ≥нтелект майбутньоњ дитини?
 ўо знижуЇ ≥нтелект майбутньоњ дитини?

¬иношуючи малюка, майбутн≥ мами все своЇ житт€ п≥дпор€дковують турбот≥ про його здоров'€. ѕравильне харчуванн€ та здоровий спос≥б житт€ стають непорушним правилом. ќднак кр≥м цього ≥снують ≥ ≥нш≥ чинники, здатн≥ вплинути не т≥льки на ваг≥тн≥сть, але ≥ на розвиток дитини.

«агрозу дл€ дитини, що знаходитьс€ в утроб≥ матер≥, а саме шкоду њњ ≥нтелекту, може завдати висока концентрац≥€ фталат≥в в орган≥зм≥ матер≥. ÷≥ небезпечн≥ х≥м≥чн≥ речовини вход€ть до складу певних вид≥в косметичноњ продукц≥њ (помади, лаки дл€ н≥гт≥в ≥ волосс€), а також де€ких вид≥в пластиковоњ продукц≥њ.

¬чен≥ з  олумб≥њ провели експеримент, в €кому вз€ли участь 328 ж≥нок ≥ њхн≥ д≥ти. ¬с≥ вони в≥др≥зн€лис€ низьким р≥внем доходу. «а допомогою анал≥зу сеч≥, €кий проводивс€ в третьому триместр≥ ваг≥тност≥, л≥кар≥ встановили р≥вень фталат≥в в орган≥зм≥ ж≥нок. ” результат≥ ви€вилос€, що концентрац≥€ фталат≥в в орган≥зм≥ ваг≥тноњ ж≥нки призводить до зниженн€ показник≥в ≥нтелекту на ш≥сть бал≥в ≥ б≥льше у д≥тей 7-р≥чного в≥ку.

IQ д≥тей, у чињх матер≥в в орган≥зм≥ ви€вили найвищу концентрац≥ю фталат≥в (25%) ви€вивс€ на 6,6-7,6 пункт≥в нижче в пор≥вн€нн≥ з ≥ншими д≥тьми. «ниженн€ р≥вн€ на 6-7 пункт≥в пом≥тно позначаЇтьс€ на пог≥ршенн≥ усп≥шност≥ дитини в школ≥. –езультати досл≥дженн€ ви€вилис€ колишн≥ми нав≥ть п≥сл€ того, €к учен≥ врахували ≥нш≥ чинники - ≥нтелектуальний розвиток матер≥ ≥ р≥вень њњ осв≥ти.


27.06.2015