„ому не можна видавлювати прищ≥?
„ому не можна видавлювати прищ≥?
„ому не можна видавлювати прищ≥?

 р≥м шк≥дливих звичок кур≥нн€, алкоголю, вживанн€ солодкого, малорухливого способу житт€, €к≥ впливають на красу й здоров'€, не менш шк≥дливою Ї звичка видавлюванн€ прищ≥в.

Ѕагато хто у повс€кденному житт≥ часто допускають таку помилку, часом усв≥домлено, вважаючи, що н≥чого страшного ≥ непоправного не станетьс€. јле така шк≥длива звичка може зашкодити не т≥льки зовн≥шньому вигл€ду, але ≥ здоров'ю.

—амост≥йне видавлюванн€ прищ≥в мануальним шл€хом загрожуЇ проникненн€м ≥нфекц≥њ, що т€гне за собою по€ву все нових ≥ нових прищ≥в.

ѕрищ - це запалена д≥л€нка шк≥ри, що сигнал≥зуЇ, що орган≥зм включив захист в≥д проникненн€ ≥нфекц≥њ всередину еп≥дерм≥су. √н≥й, €кий скупчивс€ в прищ≥ - це м≥кроорган≥зми, €к≥ вже впоралис€ з≥ своЇю захисною функц≥Їю.  оли прищ п≥ддаЇтьс€ механ≥чному видавлюванню, цей гн≥й вивергаЇтьс€ з тканини. јле сл≥д розум≥ти, що €кщо видавити гн≥й з вже дозр≥лого прища, процедура може зак≥нчитис€ усп≥шно ≥ запаленн€ на шк≥р≥ поступово згасне. јле €кщо при стисненн≥ тканини пошкодити захисний бар'Їр навколо ранки, то в нењ можуть потрапити бактер≥њ з гною ≥ кров≥, €к≥ проникнуть до венозних судин ≥, в п≥дсумку, приведуть до закупорки судини. ј це загрожуЇ нав≥ть летальним результатом.

якщо прищ≥ з'€вл€ютьс€ р≥дко ≥ вони поодинок≥, то не варто з ними проводити €ких-небудь ман≥пул€ц≥й взагал≥. „ерез два-три дн≥ в≥д них не залишитьс€ й сл≥ду. јле €кщо прищ≥ Ї частою проблемою, то л≥куванн€ повинно пол€гати не в видавлюванн≥, а в застосуванн≥ спец≥альних засоб≥в ≥ метод≥в. ѕерш н≥ж починати л≥куванн€, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-дерматолога.

22.06.2015