ƒЌ  д≥тей-сир≥т видозм≥нюютьс€?
ƒЌ  д≥тей-сир≥т видозм≥нюютьс€?
ƒЌ  д≥тей-сир≥т видозм≥нюютьс€?

ЌедавнЇ досл≥дженн€ вчених показало, що д≥ти, €к≥ пережили стрес з народженн€ в≥д розлуки з б≥олог≥чними батьками, схильн≥ до зм≥н б≥олог≥чного характеру, зокрема, зм≥ни функц≥онуванн€ геному.

” ход≥ досл≥джень вчен≥ знайшли в≥дм≥нност≥ в метилируванн≥ ƒЌ , одного з основних механ≥зм≥в, що регулюють вираженн€ гена або функц≥онуванн€ геному.

”часниками досл≥дженн€ стали дв≥ групи д≥тей: 14 з них з народженн€ виховувалис€ в притулках, а 14 виховувалис€ б≥олог≥чними батьками. ¬чен≥ з≥брали зразки кров≥ д≥тей в≥д 7 до 10 рок≥в у вс≥х учасник≥в, щоб вивчити геноми д≥тей ≥ встановити, €к≥ б≥олог≥чн≥ процеси ≥ маг≥страл≥ можуть бути уражен≥ таким фактором €к позбавленн€ батьк≥вськоњ любов≥ ≥ турботи.

” результат≥ ви€вилос€, що в груп≥ д≥тей, €к≥ з народженн€ залишилис€ без батьк≥вськоњ оп≥ки, була в≥дзначена значна зм≥на в генетичному регулюванн≥ систем, керуючих ≥мунною в≥дпов≥ддю ≥ м≥жкл≥тинним впливом, включаючи безл≥ч важливих механ≥зм≥в, в≥дпов≥дальних за нормальний розвиток ≥ функц≥онуванн€ мозку.

јвтори досл≥дженн€ за€вили, що ранн≥й стрес в≥д розлуки з б≥олог≥чними батьками чинить сильний вплив на довгострокове програмуванн€ функц≥њ генома. ÷им можна по€снити той факт, що усиновлен≥ д≥ти часто ви€вл€ютьс€ надм≥рно вразливими або сприйн€тливими до суворост≥ у вихованн≥ прийомних батьк≥в. —аме тому прийомн≥ д≥ти потребують особливоњ турботи ≥ спец≥альних методик вихованн€.

14.06.2015