як зм≥цнити ≥мунитет дитини?
як зм≥цнити ≥мунитет дитини?

≤мунна система людини формуЇтьс€ до 12 рок≥в ≥ до цього часу не може повн≥стю очищати орган≥зм в≥д в≥рус≥в та ≥нфекц≥й. јле саме на цей пер≥од в≥дбуваЇтьс€ знайомство дитини з колективом, спочатку в дит€чому садку, пот≥м в школ≥. ƒе€к≥ д≥ти починають хвор≥ти раз за разом, не встигаючи в≥дновлюватис€. Ѕувають випадки, коли дитина хвор≥Ї на грип або застудами до 10 раз≥в за р≥к.

¬се це п≥дстьобуЇ багатьох мам зм≥цнювати ≥мун≥тет дитини до того, €к в≥дправити њњ в садок або школу. ўо њм можна порадити?

≤снуЇ к≥лька фактор≥в, що визначають р≥вень ≥мун≥тету дитини. ƒо реч≥, про його формуванн≥ необх≥дно дбати ще до народженн€. ¬≥дмовившись в≥д алкоголю, консервант≥в ≥ х≥м≥чних добавок, мама спри€Ї закладц≥ в≥дм≥нного фундаменту здоров'€ дл€ свого малюка. јле вроджен≥ або хрон≥чн≥ захворюванн€ вимагають особливоњ старанност≥ ≥ наполегливост≥ у зм≥цненн≥ ≥мун≥тету.

ўо може зробити мама? ѕродовжити грудне годуванн€ на максимально довгий терм≥н. «абезпечити дитину прогул€нками (не менше години в день), активним в≥дпочинком. ¬елике значенн€ дл€ формуванн€ здорового ≥мун≥тет маЇ психолог≥чне оточенн€ мал€ти - воно маЇ бути доброзичливим, без стрес≥в, €к≥ знижують ≥мун≥тет.

ƒуже важливо стежити за рац≥оном дитини, щоб њњ орган≥зм отримував вс≥ необх≥дн≥ поживн≥ речовини разом з продуктами харчуванн€. Ќасамперед, це б≥лков≥ продукти (бобов≥, риба, гор≥хи), зал≥зо (€блука, груш≥, гречана крупа), проб≥отики (йогурти), св≥ж≥ овоч≥, зелень ≥ фрукти.

якщо батьки забезпечать ц≥ основн≥ моменти, то до першого вересн€ њх дитина буде загартована, сповнениа сил ≥ здоров'€.