„ому зростають бородавки?
„ому зростають бородавки?

” багатьох людей на шк≥р≥ ростуть бородавки, €к≥ псують не т≥льки зовн≥шн≥й вигл€д, але ≥ настр≥й, ≥ нав≥ть впливають на самооц≥нку. јле чому вони з'€вл€ютьс€ ≥ €к њх позбутис€?

«а нањвност≥ ≥ незнанн€ багато хто думаЇ, що бородавки на руках з'€вл€ютьс€, €кщо повозитис€ з жабами або що вони можуть з'€витис€, €кщо погладити ≥ншу тварину з бородавками. јле все це лише н≥чим не обгрунтован≥ м≥фи. —правжн€ причина по€ви бородавок - в≥рус, що представл€Ї собою крих≥тну бактер≥ю. «аразитис€ ним можна в≥д ≥ншоњ людини, нос≥€ цього в≥русу.

Ѕородавка €вл€Ї собою невеликий нар≥ст на шк≥р≥, поверхн€ €кого, €к правило, шорстка, а ≥нод≥ тверда. Ѕородавка може бути т≥лесного кольору або трохи темн≥ше звичайноњ шк≥ри. “ак €к бородавки викликаютьс€ в≥русом, то вони можуть поширюватис€ по шк≥р≥, €кщо це м≥сце розч≥сувати. —аме тому у людей на шк≥р≥ бувають ц≥л≥ скупченн€ бородавок. Ќайчаст≥ше вони зникають через р≥к-два, але немаЇ н≥€коњ гарант≥њ, що вони не будуть поширюватис€ знову ≥ знову. “ому з приводу бородавок сл≥д звернутис€ до фах≥вц€-дерматолога.

„асто л≥куванн€ бородавок проводитьс€ народними засобами. јле медицина розробила ≥ спец≥альн≥ препарати, €к≥ ввод€тьс€ в кожну бородавку окремо. ЅуваЇ, що бородавка виростаЇ в такому м≥сц≥, де на нењ буде пост≥йно опин€тис€ тиск, наприклад, ступн€. ” цьому випадку вона може затверд≥ти ≥ њњ необх≥дно видалити.

—еред народних рецепт≥в видаленн€ бородавок ми пропонуЇмо найефективн≥ш≥.

Ќасто€нка чистот≥лу, €ку можна зробити самост≥йно, а можна придбати в аптец≥. ÷им настоЇм змащувати бородавки €комога част≥ше. “акож можна протирати њх соком чистот≥лу в поЇднанн≥ з соком з≥ св≥жих стебел ≥ лист€ кульбаби ≥ наг≥док, соком росички ≥ маслом чайного дерева.

ќцтова кислота м≥цн≥ша, н≥ж звичайний оцет. ¬≥зьм≥ть смужку лейкопластир€, прор≥жте в ньому отв≥р за розм≥ром бородавки ≥ приклейте на бородавку, щоб вона висувалас€ з д≥рочки. ƒо оцтовоњ кислоти додайте трохи пшеничного борошна ≥ перем≥шайте до утворенн€ густого т≥ста. ѕриклад≥ть т≥сто до бородавки ≥ притисн≥ть його, а зверху обмотайте бинтом. ўодн€ м≥н€йте пов'€зку, накладаючи св≥жу порц≥ю сум≥ш≥. ¬же скоро бородавки почнуть п≥дсихати ≥ в≥дриватис€.