√аджети не чин€ть негативного впливу на сон!
√аджети не чин€ть негативного впливу на сон!
√аджети не чин€ть негативного впливу на сон!

«доровий сон Ї нев≥д'Їмним фактором гарного самопочутт€ людини. ”чен≥ впродовж багатьох рок≥в вивчають, €к≥ причини порушенн€ сну, що т€гнуть за собою недуги. ј з по€вою в нашому житт≥ великого числа електронних пристроњв, багато фах≥вц≥в стверджують, що спати в одн≥й к≥мнат≥ з гаджетами шк≥дливо дл€ н≥чного в≥дпочинку. јле до недавнього часу њх ствердженн€ ірунтувалис€ лише на теоретичних припущенн€х, €к≥ не мають серйозних обірунтувань.

Ќещодавно австрал≥йськ≥ вчен≥ зак≥нчили 18-р≥чне досл≥дженн€, метою €кого було вивченн€ впливу р≥зних чинник≥в на €к≥сть ≥ тривал≥сть сну. ¬исновком з проведеноњ масштабноњ роботи стало переконанн€, що електронн≥ пристроњ та прилади, що знаход€тьс€ в к≥мнат≥, в €к≥й в≥дпочиваЇ людина, н≥€к не впливають на сон людини.

” ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ спостер≥гали за тис€чами добровольц≥в, €к≥ спали в р≥зних умовах: при на€вност≥ гаджет≥в в спальн≥ ≥ без них. ¬чен≥ почергово виключали сторонн≥ фактори, €к≥ ≥мов≥рно впливали на сон, серед €ких були ≥ так≥ €к приготован≥ насто€нки з пропол≥су, ≥ режим дн€. «рештою, вчен≥ змогли зробити висновок, зг≥дно з €ким сучасн≥ електронн≥ пристроњ не чин€ть н≥€кого впливу на безсонн€ або просто поганий сон.

ƒане в≥дкритт€ повинне Ђвтихомиритиї зат€тих супротивник≥в використанн€ гаджет≥в в спальн€х. јдже ставити п≥д сумн≥в таку масштабну роботу не посм≥ють нав≥ть найавторитетн≥ш≥ експерти.

—еред фактор≥в, €к≥ чин€ть негативний вплив на сон, вчен≥ називають в≥дсутн≥сть повноњ темр€ви в к≥мнат≥ ≥ п≥зн≥й прийом њж≥. ≈ксперти стверджують, що саме ц≥ моменти заважають нормально в≥дпочити ≥ в≥дновити сили нав≥ть п≥д час тривалого сну, а ось в≥дпочинок в повн≥й темр€в≥ ≥ злегка впроголодь допомагаЇ орган≥зму в≥дновитис€ вже через 5-6 годин сну.

ƒосл≥дники зробили висновок, що повноц≥нний сон Ї основоположним фактором довгого ≥ здорового житт€, нав≥ть €кщо час дл€ сну вид≥лено на шкоду чого-небудь ≥ншому.


03.06.2015