Ќаск≥льки активний в≥рус герпесу?
Ќаск≥льки активний в≥рус герпесу?
Ќаск≥льки активний в≥рус герпесу?

якщо ви думаЇте, що звичайна виразка на губ≥, викликана герпесом, п≥сл€ загоЇнн€ ≥ Ї перемогою над хворобою, то глибоко помил€Їтес€. Ќауковц≥, €к≥ вивчають в≥рус герпесу, ви€вили, що в заражених кл≥тинах йде конфл≥кт з в≥русом, хоча зовн≥ в≥н спок≥йний.

¬и€вл€Їтьс€, п≥сл€ зараженн€ простий в≥рус герпесу першого типу залишаЇтьс€ в нервов≥й систем≥ орган≥зму на невизначений терм≥н, викликаючи час в≥д часу виразки. Ѕлизько 80% людей Ї нос≥€ми в≥русу герпесу.

–ан≥ше вчен≥ припускали, що коли хвороба перебуваЇ в стад≥њ рем≥с≥њ, то це перемир'€ м≥ж в≥русом ≥ орган≥змом, але ви€вилос€, що в≥рус актив≥зуЇтьс€ част≥ше, н≥ж передбачалос€, ≥ кл≥тини пост≥йно борютьс€ з ним.

¬чен≥ п≥д кер≥вництвом доцента ƒев≥да „арке з науковоњ школи б≥олог≥њ јвстрал≥йського нац≥онального ун≥верситету провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого використовували кл≥тини ≥ в≥руси, €к≥ були генетично модиф≥кован≥ так, що при ≥нф≥куванн≥ кл≥тини зм≥нювали кол≥р на €скраво-жовтий, нав≥ть €кщо в≥рус знаходивс€ в стан≥ спокою.

ѕот≥м заражен≥ кл≥тини були ви€влен≥ за допомогою м≥кроскопа, забезпеченого лазером, €кий може вим≥р€ти њх р≥вень в≥русноњ активност≥.

¬чених здивувало, коли вони ви€вили, що в≥рус був активний у багатьох кл≥тинах. ѕри цьому не вс≥ з цих кл≥тин мали однаковий р≥вень в≥русноњ активност≥. ѕри наростанн≥ активност≥ кл≥тини орган≥зму в≥дпов≥дали найб≥льш сильно. јле тепер науц≥ в≥домо про цю взаЇмод≥ю, а тому шл€хи л≥куванн€ в≥русу буде знайти прост≥ше.

–езультати даного досл≥дженн€ можуть допомогти знайти нов≥ методи л≥куванн€, а також з'€сувати, чому герпес актив≥зуЇтьс€ час в≥д часу, ≥ чому де€к≥ люди, нос≥њ герпесу, н≥коли не страждають в≥д нього взагал≥.


02.06.2015