як смартфони розп≥знають депрес≥ю у користувач≥в?
як смартфони розп≥знають депрес≥ю у користувач≥в?
як смартфони розп≥знають депрес≥ю у користувач≥в?

—ьогодн≥ смартфон став ц≥лком звичайною р≥ччю, без €коњ багато молодих людей не у€вл€ють свого ≥снуванн€. ƒосл≥дники говор€ть, що час, проведений за гаджетами, може розпов≥сти про псих≥чний стан людини. –озташуванн€ користувача ≥ проведений ним час за моб≥льним телефоном, може дати п≥дказки щодо ментального стану ≥ настрою людини. „им б≥льше часу користувач проводить з≥ своњм моб≥льним пристроЇм, тим б≥льше шанс≥в у нього заробити депрес≥ю. ѕро це за€вили американськ≥ досл≥дники.

¬чен≥ п≥драхували, що середн≥й час, проведений людьми з пригн≥ченим настроЇм, дор≥внюЇ 68 хвилин на день. ј ось люд€м, задоволеним своњм житт€м, досить 17 хвилин за екраном смартфона.

ѕсихологи кажуть, що люди, €к≥ провод€ть б≥льшу частину свого часу вдома або бувають в менш≥й к≥лькост≥ м≥сць, схильн≥ демонструвати ознаки депрес≥њ. ” таких людей спостер≥гаЇтьс€ втрата мотивац≥њ ≥ виснаженн€ внутр≥шн≥х сил.

«а допомогою даних з моб≥льних телефон≥в вчен≥ зум≥ли розп≥знати людей з симптомами депресивного стану з точн≥стю 87%.

«авд€ки моб≥льним телефонам, вчен≥ можуть ви€вл€ти депресивн≥ симптоми у людини без будь-€ких питань. “епер вони волод≥ють об'Їктивним критер≥Їм оц≥нки депресивноњ повед≥нки - пасивний спос≥б ви€вленн€ депрес≥њ.

«ручн≥сть в тому, що моб≥льн≥ телефони надають р≥зн≥ дан≥ ненав'€зливо ≥ без будь-€ких д≥й з боку користувача. Ќа думку досл≥дник≥в вже скоро за допомогою смартфон≥в можна буде в≥дстежувати людей з депрес≥Їю, а це допоможе службам охорони здоров'€ надавати њм п≥дтримку у раз≥ потреби.

≤ хоча вчен≥ не вивчали, чим конкретно займаютьс€ люди, уткнувшись в телефон, але Ї п≥дозри, що т≥, хто проводить багато часу з≥ смартфонами, грають в моб≥льн≥ ≥гри або просто серф€т в ћереж≥, але не сп≥лкуютьс€ з друз€ми.


01.06.2015