” чому небезпека енергетичного виснаженн€?
” чому небезпека енергетичного виснаженн€?
” чому небезпека енергетичного виснаженн€?

якщо ви пом≥тили, що пост≥йно поз≥хаЇте, забуваЇте, що збиралис€ зробити хвилину тому, мр≥Їте про подушку ≥ л≥жко в будь-€кому м≥сц≥, то можете бути впевнен≥ - у вас перш≥ ознаки енергетичного виснаженн€. ¬и можете намагатис€ п≥дтримувати в соб≥ енерг≥ю л≥трами кави, можете сто раз≥в говорити соб≥ Ђтребаї, але енерг≥њ вам це не додасть.

≈нергетичний спад орган≥зму про€вл€Ї себе наступними ознаками.

1. Ћ≥нь

¬и мр≥Їте зупинитис€ ≥ в≥дкласти все у вашому житт≥ до кращого моменту. јле до вашого жалю, житт€ триваЇ незалежно в≥д вашоњ участ≥. ƒовго рухаючись не по своњй дороз≥, людина швидко вибиваЇтьс€ з сил. ” такому випадку може розвинутис€ синдром хрон≥чноњ втоми, €кий допоможе вам зн€ти з себе почутт€ провини ≥ трохи Ђпохвор≥тиї. јле €кщо ви надовго застр€гнете в такому стан≥, то буде потр≥бний подв≥йний Ђстусанї. Ѕудь-€ка непередбачена або екстремальна ситуац≥€ може повернути вас до житт€. ≤ нехай ви гн≥ваЇтес€, нервуЇте, переживаЇте, але вам хочетьс€ д≥€ти ≥ це великий плюс.

якщо под≥бна оказ≥€ трапилас€ з кимось ≥з ваших близьких, не Ђгодуйтеї його хворобу про€вом сп≥вчутт€, розум≥ючими з≥тханн€ми ≥ забезпеченн€м тиш≥.  раще викличте в ньому сильн≥ емоц≥њ, ≥ енерг≥€ знову заповнить його.

2. Ѕезсонн€

ƒумаЇте, що за в≥дсутност≥ енерг≥њ ви будете падати на л≥жко ≥ забуватис€ м≥цним сном? як би не так! Ќакопичен≥ проблеми, емоц≥йна втома приведуть не т≥льки до внутр≥шнього спустошенн€, а й до безсонн€. ѕров≥вши одну-дв≥ ноч≥ наодинц≥ з тривогами ≥ безсонн€м, на наступну н≥ч ви вже будете в≥дчувати страх ≥ ще б≥льшу тривогу, а чим б≥льше ви будете вмовл€ти себе, що потр≥бно поспати, тим менш ймов≥рн≥сть здорового сну.

ƒопомогти соб≥ можна, €кщо розслабитис€, заспокоњтис€, не дивитис€ весь час на годинник. Ќе варто також в≥дразу хапатис€ за снод≥йне, так €к воно позбавить вас фази швидкого сну, без €коњ неможливе повноц≥нне в≥дновленн€. ƒопоможуть при безсонн≥ ≥ ф≥зичн≥ вправи, наприклад, в в≥дсутн≥сть сну займ≥тьс€ чимось по господарству.

ѕерев≥рений спос≥б - завед≥ть будильник, наприклад на 3 години ноч≥, щоб винести см≥тт€ або сходити в магазин, випрати ≥ т.п. ќрган≥зм почне протестувати проти такого поводженн€ ≥ виробить контр-нам≥р Ђу що б то не стало поспатиї.

3. —онлив≥сть

„и пом≥тили ви, коли саме вам хочетьс€ спати? якщо ви не були зайн€т≥ на город≥ чи не сто€ли за верстатом, то, швидше за все, ваша сонлив≥сть викликана нудьгою. ¬и займаЇтес€ тим, що вам не ц≥каво, а вс€ ваша енерг≥€ витрачена на Ђборотьбу з собоюї, придушенн€ власних бажань ≥ виконанн€ нав'€заних правил. ј так €к реальн≥сть житт€ здаЇтьс€ вам с≥рою, то ц≥лком зрозум≥ло, що ви хочете провести його Ђв спл€чц≥ї.

ўоб не допустити под≥бноњ драми у власному житт≥, вже сьогодн≥ подумайте, €к ви живете, чим займаЇтес€, чи подобаЇтьс€ вам це? Ќе б≥йтес€ з≥знатис€ соб≥ в тому, що вас не влаштовуЇ, реал≥зовуйте своњ бажанн€ в реальному св≥т≥.

4.  ома

÷е найважча форма виснаженн€ енерг≥њ. јле, в той же час, кома - це стан вибору.  оли у людини накопичилос€ багато внутр≥шн≥х протир≥ч ≥ немаЇ сил приймати р≥шенн€, настаЇ пауза.

‘ах≥вц≥ кажуть, що ≥нод≥ р≥шенн€ жити або померти може бути прийн€те людиною за допомогою одн≥Їњ Їдиноњ фрази ≥з зовн≥шнього св≥ту. —аме тому л≥кар≥ рекомендують сп≥лкуватис€ з тими, хто перебуваЇ в стан≥ коми, будити в них жагу до житт€, викликати емоц≥њ, пост≥йно транслювати ≥нформац≥ю з реального св≥ту.

ўоб не перетворювати своЇ житт€ на сумовите ≥снуванн€, уникайте енергетичного виснаженн€, прислухайтес€ до потреб орган≥зму, вир≥шуйте проблеми по гар€чих сл≥дах. Ќамагайтес€ 80% свого часу прид≥л€ти тому, що вам подобаЇтьс€. ѕам'€тайте, що слово Ђтребаї висмоктуЇ з вас енерг≥ю, в той час €к слово Ђхочуї додаЇ сили!


23.05.2015