„им б≥льше родимок, тим довше молод≥сть?
„им б≥льше родимок, тим довше молод≥сть?
„им б≥льше родимок, тим довше молод≥сть?

—тавленн€ л≥кар≥в ≥ пац≥Їнт≥в до родимок на т≥л≥ вельми неоднозначне. « одного боку, дерматологи поширили думку, що родимки Ї €кимись Ђспл€чимиї вогнищами онколог≥чних захворювань шк≥ри ≥ потребують особливоњ уваги. « ≥ншого боку, де€ка на€вн≥сть родимок вважаЇтьс€ нормою.

ќдне з останн≥х досл≥джень родимок дуже здивувало самих учених. ¬и€вилос€, що за к≥льк≥стю родимок можна визначити, €к швидко стар≥Ї орган≥зм людини. ‘ах≥вц≥ з лондонського ун≥верситету  ≥нгз- оледж просл≥дкували залежн≥сть д≥л€нок ƒЌ , що в≥дпов≥дають за стар≥нн€ людини, в≥д к≥лькост≥ родимок на т≥л≥.

ћайже завжди родимки з'€вл€ютьс€ в дитинств≥, а з в≥ком можуть зникати або з'€вл€тис€ нов≥. ¬ середньому на т≥л≥ людини можна порахувати до 30 родимих пл€м, але в де€ких випадках њх к≥льк≥сть с€гаЇ 400. ” своЇму досл≥дженн≥ вчен≥ ви€вили зв'€зок м≥ж к≥льк≥стю родимок ≥ довжиною т≥лом≥р≥в - к≥нцевих д≥л€нок ген≥в, €к≥ Ї ≥ндикаторами стар≥нн€ серц€, м'€з≥в, к≥сток ≥ артер≥й.  оли т≥лом≥ри максимально коротшають, кл≥тина перестаЇ д≥литис€ ≥ гине.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 900 пар близнюк≥в. Ѕуло в≥дм≥чено, що чим б≥льше родимок у людини, тим б≥льша ймов≥рн≥сть того, що њњ ƒЌ  волод≥Ї особливими механ≥змами захисту в≥д стар≥нн€. “ак≥ висновки вкрай здивували самих учених, оск≥льки ран≥ше було доведено, що велика к≥льк≥сть родимок п≥двищуЇ ризик розвитку меланом, привод€чи до важкоњ форми раку шк≥ри.

Ќайб≥льше вчених вразив той факт, що р≥зниц€ в б≥олог≥чному в≥ц≥ м≥ж володар€ми 100 родимок ≥ тих, у кого њх не б≥льше 25, склала 6-7 рок≥в. “обто ставитис€ до на€вност≥ великоњ к≥лькост≥ родимок вчен≥ стали дво€ко: з одного боку це серйозний ризик розвитку раку, з ≥ншого - вони продовжують молод≥сть ≥ житт€ в ц≥лому. «а допомогою даного в≥дкритт€ вчен≥ спод≥ваютьс€ в майбутньому боротис€ з такими в≥ковими захворюванн€ми €к стенокард≥€ та остеопороз.

ќнкологи ж насторожено ставл€тьс€ до цього в≥дкритт€, вважаючи, що результати досл≥джень вимагають подальших п≥дтверджень. –азом з тим, вони рекомендують володар€м великоњ к≥лькост≥ родимок берегтис€ в≥д сон€чних промен≥в.


21.05.2015