¬ираз гн≥ву шкодить здоров'ю
¬ираз гн≥ву шкодить здоров'ю

¬ останн≥ роки л≥кар≥ та психологи в один голос радили нам зн≥мати напругу через викид негативних емоц≥й. “обто розбити тар≥лку в порив≥ гн≥ву або просто покричати в л≥с≥ в≥д душевного болю вважалос€ корисним дл€ псих≥чного та ф≥зичного здоров'€. јле останн≥ досл≥дженн€ показали, що позбавленн€ в≥д гн≥ву небезпечно дл€ здоров'€.

Ѕурхлива реакц≥€ на гн≥в не полегшуЇ емоц≥йний стан ≥ нав≥ть не зменшуЇ почутт€ розчаруванн€, а, навпаки, п≥дтримуЇ пригн≥чен≥сть, поганий настр≥й, зб≥льшуючи ≥нтенсивн≥сть руйн≥вних почутт≥в.

” ход≥ нового досл≥дженн€ психологи ви€вили, що вираз негативних емоц≥й спри€Ї виробленню в мозку х≥м≥чних речовин, в≥дпов≥дальних за гарний настр≥й ≥ самопочутт€, але проблема в тому, що ц≥ речовини здатн≥ викликати залежн≥сть, що призведе до того, що людина на п≥дсв≥домому р≥вн≥ буде шукати причину дл€ гн≥ву.

¬и€вилос€, що люди, в≥дкрито виражають гн≥в, агресивно повод€тьс€ ≥ в ≥нших ситуац≥€х. ƒосл≥дники п≥дкреслюють, що звичка бурхливо виражати гн≥в може перетворитис€ на залежн≥сть. “ому психологи рад€ть навчитис€ боротис€ з негативними почутт€ми, в≥двол≥каючись на €к≥сь позитивн≥ моменти.

19.05.2015