Ќайб≥льш шк≥длив≥ дл€ зуб≥в продукти
Ќайб≥льш шк≥длив≥ дл€ зуб≥в продукти
Ќайб≥льш шк≥длив≥ дл€ зуб≥в продукти

якщо ви хочете, щоб ваш≥ зуби довго залишалис€ красивими ≥ здоровими, потр≥бно не просто регул€рно догл€дати за ними, але ≥ стежити за харчуванн€м. ¬и€вл€Їтьс€, багато улюблених нами продуктыв шкод€ть нашим зубам. ћи знаЇмо, що правильне харчуванн€ необх≥дно дл€ краси шк≥ри, волосс€, дл€ здоров'€ шлунка, але про зуби часто забуваЇмо.

ƒе€к≥ продукти, що вживаютьс€ нами в надлишку, можуть завдати шкоди зубам.

1. Ћимони, лайми, грейпфрути. ” цих цитрусових м≥ститьс€ багато в≥там≥ну —, але вони Ї занадто кислими, а це може призвести до пошкодженн€ ≥ нав≥ть руйнуванн€ емал≥.

2. —ухофрукти. ÷≥ продукти в даний час дуже рекомендуютьс€ д≥Їтологами, особливо курага ≥ родзинки, так €к в них м≥ститьс€ багато поживних речовин, а також вони допомагають впоратис€ з≥ спрагою до солодощ≥в при схудненн≥. јле сухофрукти мають тенденц≥ю застр€вати в зубах, чим спричин€Їтьс€ небажана реакц≥€.

3. ÷≥льнозерновий хл≥б. ÷ей продукт в≥домий своњми корисними властивост€ми. јле любител€м такого хл≥ба не варто забувати про вуглеводи, що м≥ст€тьс€ в ньому. —права в тому, що вуглеводи в такому хл≥б≥ розпадаютьс€ на складов≥ компоненти, що м≥ст€ть цукор, €кий, у свою чергу, дуже любл€ть бактер≥њ, що викликають кар≥Їс.

4. ѕопкорн. ÷≥ улюблен≥ нами ласощ≥ не т≥льки додають зайв≥ калор≥њ, а й загрожуЇ з≥псувати зуби. Ћушпинн€ в≥д €дер може застр€вати в зубах, а надал≥ стати причиною ≥нфекц≥њ.

5. √азован≥ напоњ. —юди ж в≥днос€тьс€ спортивн≥ напоњ. ƒосл≥дженн€ показали, що при регул€рному вживанн≥ таких напоњв емаль з зуб≥в втрачалас€ у велик≥й к≥лькост≥. якщо не хочете в≥дмовл€тис€ в≥д цих напоњв, використовуйте соломинку.

јле чи варто в≥дмовл€тис€ в≥д небезпечних дл€ зуб≥в продукт≥в повн≥стю? ¬их≥д лежить в простому обмеженн≥ даних продукт≥в харчуванн€. “акож можна зменшити к≥льк≥сть перекус≥в на день ≥ не њсти вноч≥. јдже мало того, що при такому режим≥ харчуванн€ ви завдаЇте шкоди зубам, так ще й набираЇте зайв≥ калор≥њ за день. ѕам'€тайте, що кислота, що виробл€Їтьс€ у рот≥, нейтрал≥зуЇтьс€ слиною.

ўоб ваш≥ зуби довго були м≥цними, обмежте шк≥длив≥ продукти ≥ вживайте жорстку њжу.

12.05.2015