як допомогти людин≥, €кщо вона подавилас€?
як допомогти людин≥, €кщо вона подавилас€?
як допомогти людин≥, €кщо вона подавилас€?

„и завжди ми зум≥Їмо надати першу допомогу людин≥, з €кою сталос€ непередбачене? Ќаприклад, що робити, €кщо у верхн≥ дихальн≥ шл€хи людини потрапило чужор≥дне т≥ло?

якщо потерп≥лий поперхнувс€ р≥дким чужор≥дним т≥лом, то, €к правило, в≥дкашл€Ї його самост≥йно. јле €кщо в дихальн≥ шл€хи потрапило щось тверде, потр≥бно д≥€ти.

1. ѕрийом ’еймл≥ка. “реба зайти з≥ спини ≥ прот€гнути своњ руки п≥д пахви потерп≥лого. ѕри цьому одну з долонь затиснути в кулак, ховаючи в ньому великий палець. “ильною стороною долон≥ упр≥тьс€ в жив≥т на р≥вн≥ м≥ж пупком ≥ сон€чним сплет≥нн€м. ƒругою рукою треба обхопити св≥й кулак ≥ виробл€ти стискаюч≥ р≥зк≥ рухи на себе ≥ вгору. “аким чином ви можете р≥зко стиснути грудну кл≥тку, ≥ пов≥тр€, що знаходитьс€ в н≥й, п≥д тиском повинно виштовхнути чужор≥дне т≥ло, що потрапило в горло.

2. ¬ивед≥ть потерп≥лого з-за столу. якщо людина сидить за столом, њњ треба вивести ≥ нагнути таким чином, щоб вона опустила нижче голову. ѕри цьому одн≥Їю рукою притримувати њњ за поверхню грудноњ кл≥тки, а другою (долонею, а не кулаком) нанести ковзаюч≥ удари по спин≥. ¬ажливо удари наносити не по хребету, а в сторони, м≥ж хребтом ≥ лопаткою.

3. якщо людина втратила св≥дом≥сть, поклад≥ть його на спину. ѕ≥сл€ цього обхоп≥ть долон€ми грудну кл≥тку ≥ стисн≥ть в област≥ реберних дуг.

якщо чужор≥дне т≥ло знаходитьс€ вище голосових зв'€зок, тобто ще не потрапило в трахею, то ц≥ д≥њ ще можуть допомогти. якщо ж чужор≥дне т≥ло вже за голосовими зв'€зками, то без спец≥ал≥зованоњ допомоги вже не об≥йтис€.

якщо настала кл≥н≥чна смерть, необх≥дно провести реан≥мац≥йн≥ заходи (непр€мий масаж серц€, штучне диханн€). ” будь-€кому випадку необх≥дно €комога швидше доставити потерп≥лого до л≥карн≥.


11.05.2015