як правильно вибрати ранець школ€рев≥?
як правильно вибрати ранець школ€рев≥?
як правильно вибрати ранець школ€рев≥?

«бираючи дитину до школи, батьки часто стикаютьс€ з проблемою вибору ранц€. як правильно вибрати цю важливу шк≥льну приналежн≥сть?

ѕерший дзв≥нок - це нова в≥ха в житт≥ вашого малюка, та й вас самих. ÷е по€ва нових обов'€зк≥в, нових вражень, нових питань. ќдним з важливих момент≥в Ї збереженн€ дитин≥ здоров'€, психолог≥чного та ф≥з≥олог≥чного, а зручний ранець граЇ в цьому важливу роль.

” школ≥ першокласники провод€ть €к м≥н≥мум чотири години, в цей час часто њм доводитьс€ носити з собою весь шк≥льний ≥нвентар: де€ку к≥льк≥сть п≥дручник≥в, зошит≥в, зм≥нне взутт€ ≥ форму дл€ ф≥зкультури.  ожна з цих речей не в≥др≥зн€Їтьс€ великою вагою, але в комплекс≥ може скласти хороше навантаженн€ на ще маленьке т≥ло шестир≥чноњ дитини. “реба пам'€тати, що в цьому в≥ц≥ скелет дитини ще не до к≥нц€ розвинений, а щоденне неправильне нос≥нн€ важкого ранц€ може призвести до викривленн€ хребта, ключиц≥. якщо про це не подумати при вибор≥ ранц€, то вже до к≥нц€ року можна неприЇмно здивуватис€, ви€вивши неприЇмний д≥агноз скол≥озу у дитини.

як≥ критер≥њ вибору ранц€?

 орпус ранц€ повинен бути м≥цним ≥ жорстким. ѕо перше, це дозволить малюков≥ не згинати спинку п≥д вагою нош≥, а, по-друге, ви сам≥ оц≥ните перевага жорсткоњ рами, коли малюк взимку захоче прокотитис€ на ранц≥ з г≥рки.

ћатер≥ал корпусу повинен бути м≥цним, немарким ≥ легким в мийц≥, ≥накше до к≥нц€ року в≥н не витримаЇ.

Ћ€мки ранц€ вибирайте широк≥, а кр≥пленн€ до корпусу повинно бути над≥йним. “ак €к д≥ти часто смикають один одного за ранц€, л€мки повинно бути важко об≥рвати. ¬нутр≥шн€ сторона л€мок повинна бути з м'€коњ тканини, щоб не р≥зали дитин≥ в плеч≥ ≥ не передавлюють кровоносн≥ судини.

Ѕлискавка ранц€ повинна бути широкою ≥ м≥цною, в ≥деал≥ з металу. “акож ≥ ф≥ксатори л€мок краще щоб були металевими, так вони над≥йн≥ш≥.

ўо стосуЇтьс€ кольору, то це не маЇ вир≥шального значенн€, хоча сл≥д зважати на уподобанн€ дитини.


09.05.2015