÷в≥ль загрожуЇ хворобою ѕарк≥нсона!
÷в≥ль загрожуЇ хворобою ѕарк≥нсона!
÷в≥ль загрожуЇ хворобою ѕарк≥нсона!

ѕро те, що вогк≥сть в прим≥щенн≥ - це шк≥дливо ≥ небезпечно, в≥домо вс≥м. јле €кщо ран≥ше ми думали, що цв≥ль на ст≥нах загрожуЇ т≥льки органам диханн€, то тепер вчен≥ ви€вили ще один небезпечний насл≥док - розвиток хвороби ѕарк≥нсона.

‘ах≥вц≥ встановили, що випаровуванн€, присутн≥ в запл≥сн€в≥лих прим≥щенн€х, свого роду Ђгрибний алкогольї, €кий негативно впливаЇ на нервов≥ кл≥тини мозку, що може викликати небезпечне захворюванн€.

” ход≥ досл≥джень стало €сно, що випари цв≥л≥ спри€ють дегенерац≥њ двох ген≥в, пов'€заних з передачею та збереженн€м такого нейромед≥атора, €к дофам≥н, деф≥цит €кого в≥дчувають люди, €к≥ страждають на хворобу ѕарк≥нсона.

Ќа думку вчених, летюч≥ речовини, €к≥ утворюютьс€ в сирих прим≥щенн€х, випаровуван≥ хибномучнистою росою та ≥ншими грибками, можуть стати важливими показниками ризику в розвитку хвороби ѕарк≥нсона. ’вороба ѕарк≥нсона - дегенеративн≥ зм≥ни мозку, зумовлен≥ €к генетичними причинами, так ≥ навколишн≥м середовищем.

ƒл€ експерименту були використан≥ дрозоф≥ли, комахи, визнан≥ кращою в св≥т≥ моделлю живих ≥стот дл€ вивченн€ хвороби ѕарк≥нсона.

¬ останн≥ роки зростанн€ даного захворюванн€ все част≥ше спостер≥гаЇтьс€ у с≥льського населенн€, де його пов'€зують з впливом пестицид≥в. јле поширенн€ в цих умовах цв≥л≥ ≥ грибк≥в може бути додатковим фактором ризику.

ѕри цьому вчен≥ в≥дзначають, що досл≥дженн€ поки що проводилос€ т≥льки на маленьких плодових мушках, а щоб з упевнен≥стю за€вл€ти про ви€вленн€ новоњ залежност≥, необх≥дно отримати результати досл≥джень, пов'€зан≥ з людьми.