ѕсихолог≥чн≥ травми б'ють по кишечнику
ѕсихолог≥чн≥ травми б'ють по кишечнику
ѕсихолог≥чн≥ травми б'ють по кишечнику

ѕорушенн€ роботи шлунково-кишкового тракту в наш≥ дн≥ в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ притаманне майже кожному жителю планети. ¬чен≥ стверджують, що причиною такого €вища може бути не т≥льки неправильне харчуванн€, але ≥ стреси. ” результат≥ досл≥дженн€ було встановлено, що емоц≥йна або психолог≥чна травма може спри€ти синдрому роздратованого кишечника, вираженим болем в област≥ кишечника, запором або проносом.

Ћюди, €к≥ регул€рно п≥ддавалис€ прот€гом житт€ стресам, з б≥льшою ймов≥рн≥стю з≥ткнутис€ з такою проблемою €к порушенн€ травленн€. –езультатами таких стрес≥в можуть стати смерть близьких людей, розлученн€, нещасн≥ випадки, наприклад, пожежа або автомоб≥льна катастрофа.

ѕов'€зуючи стрес ≥ синдром роздратованого кишечника (—– ), вчен≥ в≥дзначають, що майже 50% пац≥Їнт≥в з цим д≥агнозом були жертвами жорстокого поводженн€ в дитинств≥, що в два рази б≥льше пор≥вн€но з пац≥Їнтами без симптом≥в —– .

ѕроте точна причина порушенн€ травленн€ поки вченим достов≥рно нев≥дома. ’оча досл≥дники ≥ п≥дозрюють, що зв'€зок знаходитьс€ м≥ж м'€зами ≥ нервами, €к≥ контролюють д≥€льн≥сть кишечника. Ќервове напруженн€ може викликати надм≥рну активац≥ю нерв≥в, €к≥ пов'€зують мозок ≥ кишечник, а це веде до хворобливих в≥дчутт≥в ≥ дискомфорту в кишечнику. ѕричому у ж≥нок в 1,5 рази вище ймов≥рн≥сть бути схильними захворюванн€м, що вражаЇ до 20% дорослих американц≥в, за даними Ќац≥онального ≥нституту —Ўј ƒ≥абету, “равних ≥ Ќиркових захворювань.

ќтриман≥ прот€гом житт€ психолог≥чн≥ травми, можуть зробити дуже чутливими мозок ≥ кишечник, робл€чи обидва органи надзвичайно уразливими до стрес≥в.

ƒосл≥дники провели опитуванн€ понад 2600 ос≥б про к≥льк≥сть ≥ тип травматичних под≥й, перенесених прот€гом усього житт€. ¬ опитаних з ознаками —–  було в≥дзначено б≥льше психолог≥чно складних момент≥в у житт≥, н≥ж у тих, хто не скарживс€ на роботу кишечника.

¬чен≥ припускають, що њх досл≥дженн€ допоможе пац≥Їнтам краще зрозум≥ти ≥ контролювати своњ симптоми.


04.05.2015