’арчов≥ добавки та в≥там≥ни марн≥?
’арчов≥ добавки та в≥там≥ни марн≥?
’арчов≥ добавки та в≥там≥ни марн≥?

ѕолиц≥ сучасних аптек заставлен≥ вс≥л€кими пол≥в≥там≥нами ≥ м≥неральними добавками. ѕрагнучи не допустити захворювань, багато людей жмен€ми поглинають в≥там≥ни. јле вчен≥ запевн€ють, що н≥ ≥нсульт, н≥ ≥нфаркт мультив≥там≥ни зупинити не зможуть, б≥льше того, нав≥ть не поспри€ють пол≥пшенню пам'€т≥.

јмериканськ≥ вчен≥ намагаютьс€ довести своњм сп≥вгромад€нам, що фармацевтичн≥ компан≥њ, випускаючи все нову продукц≥ю, всього лише заробл€ють на дов≥рливих пац≥Їнтах, але н≥€коњ проф≥лактики орган≥зму вони гарантувати не можуть.

Ѕ≥льше половини дорослих американц≥в приймають пол≥в≥там≥ни, але в≥дчувають вони в≥д них користь у довгостроков≥й перспектив≥? ¬чен≥ прийшли до висновку, що н≥. ¬они провели три досл≥дженн€, в ход≥ €ких провели анал≥з прийому в≥там≥н≥в в €кост≥ способу запоб≥ганн€ серцевого нападу, раку, а також в €кост≥ пол≥пшенн€ когн≥тивних функц≥й у людей за 65 рок≥в.

¬чен≥ не ви€вили жодних доказ≥в того, що добавки та в≥там≥ни принос€ть користь у довгостроков≥й перспектив≥. ¬ивчивши величезне число ≥стор≥й хвороб, фактори ризику та анамнез, досл≥дники прийшли до висновку, що в≥там≥ни не Ї проф≥лактичним засобом в≥д онколог≥њ та серцево-судинних захворювань. —тан здоров'€ людей, €к≥ приймали в≥там≥ни, був таким же, €к ≥ у тих, хто довгий час приймав плацебо.

“им не менш, ≥ндустр≥€ в≥там≥н≥в ≥ харчових добавок дуже прибуткова. ўороку вона приносить њњ власникам близько 12 млрд. долар≥в.

26.04.2015