ѕ≥двищене занепокоЇнн€ може привести до ≥нсульту
ѕ≥двищене занепокоЇнн€ може привести до ≥нсульту
ѕ≥двищене занепокоЇнн€ може привести до ≥нсульту

ƒосл≥джуючи природу ≥нсульту, вчен≥ прийшли до висновку, що ризик хвороби зб≥льшуЇтьс€ при п≥двищеному занепокоЇнн≥.

ѕроведене досл≥дженн€ стало першим, в рамках €кого вчен≥ пов'€зали занепокоЇнн€ ≥ ≥нсульт незалежно в≥д ≥нших фактор≥в, таких €к депрес≥€. ‘ах≥вц≥ в≥дзначили, що тривожн≥ розлади Ї одним з поширених псих≥чних розлад≥в. —еред симптом≥в - нервозн≥сть, хвилюванн€, м'€зова напружен≥сть, п≥тлив≥сть, запамороченн€ ≥ тремт≥нн€.

ѕрот€гом 22 рок≥в вчен≥ вивчали групу з 6019 чолов≥к у в≥ц≥ в≥д 25 до 74 рок≥в. Ѕув розроблений спец≥альний опитувальник дл€ оц≥нки неспокою ≥ р≥вн€ депрес≥њ, так само був проведений анал≥з кров≥, медичний огл€д, а також заповнена психолог≥чна анкета.

≈ксперти досл≥джували ≥нсульт, спираючись на ≥стор≥ю хвороби пац≥Їнт≥в з л≥карень, будинк≥в престар≥лих, вивчаючи св≥доцтва про смерть. ¬раховуючи й ≥нш≥ фактори, було з'€совано, що нав≥ть незначне п≥двищенн€ занепокоЇнн€ пов'€зане з великим ризиком ≥нсульту. Ћюди з високим р≥внем занепокоЇнн€ на 33% б≥льше схильн≥ до ≥нсульту, н≥ж люди з низьким р≥внем занепокоЇнн€.

 ожн≥й людин≥ притаманне висловлювати занепокоЇнн€ в тих чи ≥нших ситуац≥€х. јле коли цей р≥вень п≥двищуЇтьс€ або стаЇ хрон≥чним, в майбутньому це може позначитис€ на серцево-судинн≥й систем≥.

Ћюди, €к≥ занадто турбуютьс€, б≥льш ≥мов≥рно, стають курц€ми, а також ф≥зично неактивн≥, що в де€к≥й м≥р≥ може по€снити њх недугу. ѕ≥двищений р≥вень гормону стресу, частота серцевих скороченн€ або артер≥альний тиск також можуть стати головними чинниками, що ведуть до ≥нсульту.

18.04.2015