Ђ√ормон любов≥ї може ви€витис€ пор€тунком в≥д псих≥чних захворювань
Ђ√ормон любов≥ї може ви€витис€ пор€тунком в≥д псих≥чних захворювань
Ђ√ормон любов≥ї може ви€витис€ пор€тунком в≥д псих≥чних захворювань

√ормони в≥д≥грають важливу роль не т≥льки в нашому здоров'њ, але й у наших в≥дносинах. ÷е вже не раз доведено вченими. ¬ останн≥ роки особливо багато уваги прид≥л€лос€ в науковому св≥т≥ окситоцину, €кий ще називають Ђгормоном любов≥ї, оск≥льки в≥н п≥двищуЇ дов≥ру людей ≥ допомагаЇ в налагодженн≥ соц≥альних контакт≥в. јле незважаючи на вс≥ в≥домост≥ про окситоцин, в≥н продовжуЇ залишатис€ обмеженим в акушерств≥, де застосовуЇтьс€ дл€ полегшенн€ полог≥в ≥ спри€Ї посиленню лактац≥њ.

“епер вчен≥ намагаютьс€ вивчити вс≥ в≥домост≥ про окситоцин, щоб використовувати њх дл€ л≥куванн€ псих≥чних захворювань. Ќа њхню думку, окситоцин може стати ун≥кальним засобом дл€ л≥куванн€ симптом≥в шизофрен≥њ, посттравматичних стресових порушень ≥ тривожних стан≥в, а також пол≥пшити соц≥альн≥ навички аутист≥в.

ќкситоцин виробл€Їтьс€ г≥поф≥зом ≥ впливаЇ не т≥льки на т≥ло, але й на мозок. ¬≥н впливаЇ на сусп≥льн≥ взаЇмини багатьох ссавц≥в, в≥д мишей до мавп. “ак, досл≥дженн€ показали, що миш≥ п≥д впливом окситоцину починають б≥льше притискатис€ один до одного, а мавпи провод€ть б≥льше часу, пест€чи один одного.

„исленн≥ досл≥дженн€ останн≥х рок≥в довели, що надаЇ громадськ≥ ефекти на людей. ѕ≥д впливом окситоцину люди про€вл€ють б≥льше дов≥ри. јле поки не €сно, чи в≥дчувають люди себе по-≥ншому п≥д впливом окситоцину. ћожливо, його д≥€ спр€мована на те, щоб зм≥нити повед≥нку або спос≥б обробки ≥нформац≥њ.

—ьогодн≥ окситоцин можна нав≥ть купити на веб-сайтах у вигл€д≥ аерозол≥ дл€ носа, але €к в≥н под≥Ї, складно сказати. “ака продукц≥€ ще потребуЇ додаткових досл≥дженн€х.

√ормон окситоцин ще не схвалений €к препарат дл€ л≥куванн€ псих≥атричних порушень, але можлив≥сть цього пост≥йно зб≥льшуЇтьс€. Ќевелик≥ нещодавно проведен≥ досл≥дженн€ показали, що окситоцин покращуЇ стан хворих з симптомами шизофрен≥њ та аутизму. ¬ даний час гормон тестуЇтьс€ в кл≥н≥чних випробуванн€х €к л≥ки в≥д депрес≥њ, особист≥сних порушень ≥ алкогольноњ залежност≥.

«а припущенн€ми вчених, окситоцин притупл€Ї д≥€льн≥сть мозкового центру страху, мигдалепод≥бне т≥ло, чим знижуЇ напругу та занепокоЇнн€.

 р≥м умтсвенних порушень, вчен≥ вивчають потенц≥йну користь окситоцину щодо ≥нших проблем з≥ здоров'€м - головн≥ бол≥, шк≥рн≥ захворюванн€, запори.