„и небезпечно зл≥тати на ћарс?
„и небезпечно зл≥тати на ћарс?
„и небезпечно зл≥тати на ћарс?

Ћюбител≥ адренал≥ну ≥ екстремальних подорожей з ц≥кав≥стю спостер≥гають за просуванн€м розвитку косм≥чних маршрут≥в. ѕол≥т до з≥рок - мр≥€ багатьох. јле €к може вплинути така подорож на орган≥зм людини?

„есно кажучи, вчен≥ стурбован≥ негативниими ефектами косм≥чних подорожей. «окрема, майбутньою експедиц≥Їю на ћарс. ¬ ход≥ досл≥джень було ви€влено, що таке тривале перебуванн€ в космос≥ здатне витончити шк≥ру людини, що п≥ддасть орган≥зм ще б≥льш≥й доз≥ рад≥ац≥њ.

≈ксперти порахували, що пол≥т на ћарс може тривати 9 м≥с€ц≥в. «а всю дорогу туди-назад ек≥паж п≥ддастьс€ впливу рад≥ац≥њ, р≥вному двор≥чному допустимому показнику опром≥ненн€.

Ќав≥ть у космонавт≥в, €к≥ за три м≥с€ц≥ живуть на косм≥чних станц≥€х, спостер≥гаЇтьс€ витонченн€ шк≥ри на 15%, хоча њх корабель знаходитьс€ ще в навколоземн≥й орб≥т≥.

Ўк≥ра - багатофункц≥ональний орган, €кий регулюЇ температуру, тактильн≥ в≥дчутт€, захищаЇ в≥д патоген≥в та рад≥ац≥њ. “ому зм≥на њњ характеристик в≥дразу в≥дображаЇтьс€ на орган≥зм≥ в ц≥лому. –ад≥ац≥€ може розвинути у космонавт≥в деменц≥ю. ƒо реч≥, ж≥нки б≥льше схильн≥ до рад≥ац≥њ.

ƒругим тривожним фактором в космос≥ Ї невагом≥сть. —ерцю доводитьс€ активн≥ше проган€ти кров, що веде до його зб≥льшенн€. „ерез це багато космонавти погано спл€ть в космос≥ (не б≥льше 6 годин), що виснажуЇ орган≥зм.

ѕоширеними симптомами космонавт≥в Ї зниженн€ €кост≥ слуху ≥ зору. “акож у астронавт≥в п≥двищений ризик утворенн€ камен≥в у нирках через м≥крограв≥тац≥њ. «агрожуЇ косм≥чним мандр≥вникам ≥ безпл≥дд€, тому NASA радить њм заморожувати сперму ≥ €йцекл≥тини.