—п≥лкуючись з дитиною, ви робите њњ щасливою!
—п≥лкуючись з дитиною, ви робите њњ щасливою!
—п≥лкуючись з дитиною, ви робите њњ щасливою!

Ѕагато сучасних батьк≥в вважають, що њх обов'€зки по в≥дношенню до д≥тей обмежуютьс€ Ђнагодуватиї, Ђод€гнутиї, Ђоздоровитиї. јле любл€ч≥ батьки завжди пам'€тають про емоц≥йн≥ потреби дитини, дл€ нормального розвитку та вихованн€ €коњ необх≥дне сп≥лкуванн€.

ЌедавнЇ досл≥дженн€ показало, що д≥ти, €к≥ часто розмовл€ють з батьками, вважають себе щасливими.

ѕ≥сл€ того, €к соц≥ологи провели детальне вивченн€ р≥вн€ добробуту у ¬еликобритан≥њ, став очевидний факт щасливого дитинства в тому випадку, €кщо у д≥тей склалис€ дов≥рч≥ в≥дносини з батьками. ј от д≥ти, €ким доводилос€ часто сперечатис€ з батьком чи мат≥р'ю, в≥дзначали набагато меншу задоволен≥сть житт€м.

ƒ≥ти молодше 15 рок≥в в≥дзначили, що в≥дчувають себе щасливими, €кщо мають можлив≥сть сп≥лкуватис€ з≥ своњми батьками на р≥зн≥ життЇв≥ теми. ƒосл≥дженн€ показало, що так≥ розмови Ђдл€ повного щаст€ї п≥дл≥тк≥в повинн≥ в≥дбуватис€ б≥льше двох раз≥в на тиждень.

ќтже, €кщо бажаЇте бачити своЇ чадо щасливим, розмовл€йте з ним €комога част≥ше на р≥зн≥ теми. ¬ажливо розмовл€ти з ним, €к з дорослим, тод≥ в≥н буде в≥дчувати себе дорослим ≥ в≥дпов≥дальним. √оловне - просто розмовл€ти, а не Ђповчатиї щодо обраних тем. ѕостарайтес€ поважати будь-€ку точку зору дитини. якщо ж ви почнете тиснути на нењ, в кращому випадку вона замкнетьс€, в г≥ршому - почне брехати.

ўе одна порада батькам: починаючи розмову з дитиною, подбайте про те, щоб ц€ розмова була Ђвипадковоюї. ≤ €кщо у вас ≥нша оц≥нка висловленоњ п≥дл≥тком думки, все одно не тисн≥ть ≥ не вимагайте в≥д нього, так ви зробите т≥льки г≥рше. јле свою думку все одно треба висловити в €к≥й-небудь м'€к≥й форм≥.

–озкаж≥ть дитин≥ про своњ переживанн€ в цьому в≥ц≥, приводьте приклади з житт€, дайте њй вс≥л€ко зрозум≥ти, що ви њњ п≥дтримуЇте в будь-€к≥й ситуац≥њ. якщо дитина чимось д≥литьс€ з вами, будьте уважн≥, не в≥двол≥кайтес€, слухайте њњ, кинувши вс≥ справи. ≤ €кщо ви будете слухати, будьте впевнен≥, дитина завжди буде чути вас!

ѕочавши так≥ розмови з вашою дитиною, ви здивуЇтес€, наск≥льки вона товариська ≥ ц≥кава людина! јдже њй так потр≥бне таке ваше визнанн€!

08.04.2015