ћатеринство впливаЇ на мозок ж≥нки?
ћатеринство впливаЇ на мозок ж≥нки?
ћатеринство впливаЇ на мозок ж≥нки?


ћатеринство - головна м≥с≥€ ж≥нки на «емл≥. ƒати житт€ нов≥й людин≥ - природне бажанн€ кожноњ ж≥нки. јле недавнЇ досл≥дженн€ показало, що материнство впливаЇ на функц≥њ мозку, а саме знижуЇтьс€ п≥знавальну активн≥сть ≥ нейропластичн≥сть у в≥дпов≥дь на зам≥нну гормональну терап≥ю.

 анадськ≥ досл≥дники п≥д кер≥вництвом доктора Ћ≥зи √алеа в≥дстежила вплив на мозок лабораторних щур≥в естрону ≥ естрад≥олу, €к≥ Ї двома п≥дтипами ж≥ночих статевих гормон≥в з п≥дкласу естроген≥в. ћетою вчених було визначенн€ впливу естрону (переважаЇ у л≥тн≥х ж≥нок) ≥ естрад≥олу (переважаЇ у молодих ж≥нок) на нейропластичн≥сть. “обто досл≥дники з'€совували, €ка здатн≥сть нейрон≥в ≥ нейронних мереж у мозку зм≥нювати зв'€зки ≥ повед≥нку у в≥дпов≥дь на нову ≥нформац≥ю. √оловна роль у цьому процес≥ належить г≥покампу, в≥дпов≥дальному за пам'€ть, у тому числ≥ просторову, а також формуванн€ навичок.

” ход≥ експерименту молодих щур≥в пом≥щали в лаб≥ринт, наповнений водою, ≥ перев≥р€ли, чи зможуть вони перем≥щатис€ в потр≥бному напр€мку, наступаючи на невидиму дл€ них платформу п≥д водою. ¬и€вилос€, що пацюки, €к≥ отримували естрад≥ол, справл€лис€ ≥з завданн€м краще тих, €к≥ отримували естрон. јле серед щур≥в, €к≥ отримували естрон, щури-матер≥ ≥ безд≥тн≥ показували р≥зн≥ результати.

 р≥м того, безд≥тн≥ гризуни демонстрували кращу здатн≥сть до навчанн€, а у мам зазначалос€ пог≥ршенн€ засвоЇнн€ новоњ ≥нформац≥њ у в≥дпов≥дь на гормональну терап≥ю естрону.

ћедики вважають важливими под≥бн≥ дан≥ в св≥тл≥ того, що багатьом ж≥нкам призначають гормональну терап≥ю, наприклад, дл€ полегшенн€ симптом≥в менопаузи. јле ваг≥тн≥сть ≥ материнство не пог≥ршують навчальн≥ зд≥бност≥, хоча впливають не т≥льки на психолог≥ю, але й на ф≥з≥олог≥ю ж≥нки, що потр≥бно враховувати при л≥куванн≥ захворювань мозку.