„и завжди корисн≥ в≥там≥ни?
„и завжди корисн≥ в≥там≥ни?

¬≥там≥ни Ї нев≥д'Їмним елементом здоров'€. јле чи завжди в≥там≥ни принос€ть користь? ÷им питанн€м зац≥кавилис€ вчен≥ з ”н≥верситету ƒжонса ’опк≥нса. ¬они ви€вили, що прийом в≥там≥н≥в може бути марний дл€ орган≥зму, а ≥нод≥ може ≥ нашкодити.

” ход≥ досл≥дженн€ було ви€влено, що немаЇ н≥€ких доказ≥в того, що в≥там≥нн≥ добавки принос€ть користь у довгостроков≥й перспектив≥. ¬и€вл€Їтьс€, в≥там≥ни не можуть вр€тувати в≥д серцево-судинних захворювань або в≥д раку, або пол≥пшити пам'€ть. ’оча де€к≥ фах≥вц≥ стверджують, що в≥там≥ни ≥ м≥неральн≥ добавки здатн≥ компенсувати деф≥цит необх≥дних речовин, особливо при поганому харчуванн≥.

‘ах≥вц≥ рекомендують зам≥нити в≥там≥ни ≥ м≥неральн≥ добавки св≥жими фруктами ≥ овочами, а також молочними продуктами з низьким вм≥стом жиру.

—учасна медицина маЇ два п≥дходи до даного питанн€. ќдин за доказову медицину, ≥ в тих крањнах, €к≥ дотримуютьс€ даного напр€мку, на фармацевтичному ринку практично немаЇ в≥там≥н≥в, проб≥отик≥в ≥ ≥муномодул€тор≥в. ¬ ≥нших крањнах активно використовуютьс€ препарати бездоказовоъ медицини, але це не означаЇ, що вони неефективн≥. јле довести, €кий саме ефект вони справл€ють, досить важко.

“реба сказати, що ≥ндустр≥€ в≥там≥н≥в ≥ харчових добавок понад прибуткова: щор≥чно вона приносить близько 30 млрд. долар≥в. Ѕ≥льше половини американц≥в приймають так≥ добавки.

23.03.2015