оли настаЇ стар≥сть?
 оли настаЇ стар≥сть?

¬чен≥ запропонували не визначати стар≥сть за абсолютним в≥ком. ‘ах≥вц≥ ћ≥жнародного ≥нституту прикладного системного анал≥зу запропонували вести в≥дл≥к за рештою рок≥в житт€ людини.

¬чен≥ кажуть, що стар≥сть починаЇтьс€, коли людин≥ залишилос€ жити ще 15 рок≥в або менше. ƒл€ покол≥нн€ беб≥-бумер≥в, народжених у —Ўј ≥ ™вроп≥ в 1945-60-≥ роки, це означаЇ, що до 74 рок≥в вони вважаютьс€ людьми середнього в≥ку.

¬ ход≥ ≥стор≥њ зм≥нюЇтьс€ у€вленн€ про стар≥сть. ƒв≥ст≥ рок≥в тому в≥к 60 рок≥в вважавс€ глибокою стар≥стю, зараз же це просто зр≥л≥ люди. ¬чен≥ в≥дзначили, що в майбутньому л≥тн≥ люди все б≥льше будуть нагадувати сучасних молодих.

«а п≥драхунками експерт≥в, запропонована ними межа м≥ж середн≥м в≥ком ≥ стар≥стю дозвол€Ї упов≥льнити зростанн€ частки людей похилого в≥ку в населенн≥ ™вропи.

—ьогодн≥ ми можемо спостер≥гати, що 60-р≥чн≥ не Ї хворими, залежними в≥д родич≥в ≥ нездатними працювати. ÷ей факт державн≥ структури вже враховують при розрахунку пенс≥йного в≥ку. Ќаприклад, у ¬еликобритан≥њ цей в≥к становить 65 рок≥в, а до 2030 року плануЇтьс€ п≥дн€ти його до 68 рок≥в.

¬чен≥ геронтологи ≥ соц≥ологи в≥дзначають, що стар≥сть в наш час починаЇтьс€ п≥зн≥ше, н≥ж нав≥ть 50 рок≥в тому. —ьогодн≥ 70-р≥чн≥ люди в≥дчувають себе на 50. ¬загал≥ не сл≥д призначати конкретний в≥к старост≥. —л≥д пам'€тати ≥ те, що м≥ж багатим ≥ б≥дним в т≥й же ¬еликобритан≥њ розрив у тривалост≥ житт€ становить 9 рок≥в

22.03.2015