як заспокоњти с≥панн€ пов≥ка?
як заспокоњти с≥панн€ пов≥ка?
як заспокоњти с≥панн€ пов≥ка?

якщо ви в≥дчуваЇте тривале ≥ нав'€зливе с≥панн€ пов≥ка, можна говорити про на€вн≥сть нервового тику. ѕричинами такого €вища можуть бути стрес, перевтома, тривала робота за комп'ютером, розлад сну, алерг≥€ на пил або пилок. ƒо реч≥, пов≥ко може с≥патис€ також через надм≥рне вживанн€ кави чи напоњв з кофењном.

ѕри посмикуванн≥ пов≥ка мимовол≥ ус≥ думки зосереджуютьс€ т≥льки на цьому. јле щоб така неприЇмн≥сть не докучала, Ї к≥лька способ≥в позбавитис€ в≥д нењ.

Ќасамперед необх≥дно з'€сувати й усунути причину. —пробуйте нормал≥зувати сон, в≥дрегулювати зорове навантаженн€. якщо с≥панн€ не проходить, спробуйте наступне:

1. „ай з м'€тою допоможе заспокоњти нервову систему. ѕостарайтес€ зосередитис€ на чомусь приЇмному, в≥дсунути проблеми на пот≥м. —≥панн€ пов≥ка - це сигнал орган≥зму, що йому необх≥дний в≥дпочинок.

2. ¬≥там≥ни групи ¬ допоможуть нормал≥зувати роботу нервовоњ системи.

3. –обочий час перемежовуйте з в≥дпочинком: наприклад, 45 хвилин працюйте, 15 хвилин - в≥дпочивайте. ѕ≥д час в≥дпочинку не сид≥ть за мон≥тором, краще поход≥ть, займ≥тьс€ паперовою роботою або такою, що не вимагаЇ застосуванн€ комп'ютера.

20.03.2015