–еклама спотворюЇ пам'€ть
–еклама спотворюЇ пам'€ть

—ьогодн≥ складно у€вити наше житт€ без реклами. Ѕанери, плакати, етикетки, блискуч≥ вив≥ски оточують нас повсюдно. –еклама може бути дотепною ≥ ц≥кавою, але може ≥ дратувати своЇю нав'€злив≥стю ≥ несмаком. Ќедавн≥ досл≥дженн€ показали, що реклама може в≥дновлювати в пам'€т≥ людей так≥ реч≥, €к≥ н≥коли з ними не в≥дбувалис€.

јмериканськ≥ вчен≥ розробили експеримент, щоб протестувати ефекти реклами на пам'€ть. √руп≥ людей було запропоновано прочитати рекламу, €ка в подробиц€х описуЇ смак ф≥ктивного продукту пов≥тр€ноњ кукурудзи, виробленоњ в≥домою торговою маркою. ѕот≥м половин≥ учасникам експерименту запропонували спробувати пов≥тр€ну кукурудзу, позначену ф≥ктивною назвою. „ерез тиждень т≥, хто просто прочитав детальний опис продукту в реклам≥ були б≥льше впевнен≥ в тому, що вони њли пов≥тр€ну кукурудзу ц≥Їњ марки, н≥ж т≥ люди, €к≥ пробували њњ справд≥.

Ћюди, €к≥ читали рекламу з менш вражаючим текстом, з меншою м≥рою стверджували, що њли саме цей попкорн ≥ насилу згадують про це. ” ход≥ експерименту було ви€влено, що €кщо споживач≥ помилково в≥р€ть, що вони спробували продукт розрекламованоњ марки, то оц≥нюють цей продукт так, н≥би пробували його в реальност≥. “аке в≥дкритт€ стало неспод≥ваним дл€ вчених.

—аме феномен помилковоњ пам'€т≥, св≥домо чи несв≥домо, використовують рекламодавц≥ в маркетингових ц≥л€х. ќднак психологи за€вл€ють, що не ≥снуЇ зв'€зку м≥ж впливом на помилкову пам'€ть ≥ р≥шенн€м покупц€ придбати попкорн саме ц≥Їњ марки.

“акож досл≥дники ви€вили, що €кщо зам≥нити в≥дому назву марки власним винаходом, але з т≥Їю ж назвою продукту ≥ €скравою рекламою, ефект буде значно нижчим.

—воњм експериментом досл≥дники прагнули навчити споживач≥в бути б≥льш пильними, коли вони зустр≥чають вражаючу рекламу, так €к це може створити помилкову пам'€ть про продукт.